| savemelord a întrebat:

Profesorul meu de muzica mi-a spus ca am voce de cantaret de opera. Acum vrea sa ma bage in nu stiu ce spectacol. Intrebarile mele sunt: O sa rada lumea? Eu sunt cam timida si nu am mai urcat niciodata pe o scena. Ce trebuie sa fac pentru a imi stapani emotiile? Daca o sa fac o impresie rea spectatorilor? Exista canto de opera? Daca ma incurc atunci cand cant?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca vei canta bine nu va rade nimeni si vei ajunge mare. Daca nu vei canta bine mai incearca. Esti inca tanar si banuiesc ca profesorul tau stie ceva nu este nebun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai emotii la inceput. Dupa ce incepi sa canti se mai duc. Trebuie sa gandesti pozitiv, ca totul va iesi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca ti s-a oferit o sansa nu ezita! Poate fi sansa lansarii tale. Cu toti am avut emotii in diferite situatii si crede-ma nu e capat de lume. Dupa ce se va consuma "prima oara" vei rade si parca iti vei zice "as vrea sa fie si a doua oara". Mult succes!

| pianoplayer a răspuns:

Daca poti canta opera... poti canta orice.nu conteaza daca iti tremura vocea sau picioarele important e sa transmit emotia pe care o ai.toata lumea se incurca dar trebuie sa gasesti puterea de a nu-ti pasa.si eu sunt timida dar le-am dat curajosilor clasa ...asa ca be brave