| BeLyNdA a întrebat:

Am nevoie de cat mai multe cantece in franceza. Funda pentru cel care imi zice cat mai multe!

Răspuns Câştigător
| Individul_7822 a răspuns:

Diams - La Boulette
Diams - Ma france a moi
Sinik -L'assassin
Soprano- Halla Halla
Nana Mouskouri - L'amour en heritage
PAtricia Kaas - MAdemoiselle chante le blues
Patricia Kass - Mon mec a moi
In Grid - Tu Es Foutu
Nadyia - Signes
Nadyia- Si loin de vous
Nadyia - Ammies ennemies
Nadyia - Tous ce mots
Nadyia - Et c'est party
ca'maro - femme like you
Musikk feat Josefine - L'Amour
Yelle - A cause des garcons
Kate Ryan - Voyage Voyage
Alonzo - Determine
Sarah Riani - Confidence
Axiom - La tour des miracles
Funda?

2 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Iti recomand TOATE cantecele de la Yann Tiersen - un compozitor francez genial, dar in general muzica lui e instrumentala, desi are si cateva piese cu alti artisti francezi (care canta vocal); si daca vrei ceva cu voce cauta Charles Aznavour, omul e genial! Asta e ce ascult eu, mai sunt destui, dar nu ma avant sa iti recomand ce nu ascult... Enjoy

| Plague a răspuns:

Ah, si de la Edit Piaf sa asculti. Era sa uit :|. Uite aici un link cu o piesa de-a ei care mie imi place foarte mult :) http://www.youtube.com/watch?v=vsMIuuV05uc.