| NeGaTiwE a întrebat:

:) Am si eu o intrebare:D Deci eu vreau sa invat sa cant la chitara:) Si vreau sa imi cumpar o chitara clasica :) Ce parere aveti despre aceasta este buna? http://www.fly-music.ro/......c-set.html Multumesc+Funda:)

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Nu e buna.De ce? Costa 220 de lei chitara + acordor + alte chestii, deci pretul chitarei ar veni undeva in jur de 180 lei...chiar daca pretul nu indica neaparat calitatea, cum ai vrea sa sune o chitara care costa cat 3 seturi de corzi, cat ultima pedala de efect, cat juma' de doza de chitara? Ar trebui sa investesti ceva mai multi bani daca vrei sa te apuci.Dar nu-i bai, pentru ca esti incepator, nici nu-ti vei da seama ca buzaie putin, ca nu sta acordata si alte chestii...Singurul lucru rau, e actiunea, care probabil e de 5-8 mm si te va face probabil sa te lasi de chitara daca nu esti motivat.Pentru inceput orice chitara e buna daca esti motivat.