| DosiaXgod a întrebat:

Sall TPU
eu ascult rap, putin Rock(gen system of a down si redhotchillipepers) dar in mare parte Dubstep iar tatal meu, ascultand numai rock nu este de acord sa ascult dubstep pentru ca el crede ca e un gen de muzica de joasa speta si imi interzice sa o ascult
Probleama e ca nu vin cu prea multe argumente ca sa il conving ca se inseala si ii zic ca " preferintele nu se discuta si ca ma simt bine ascultand-o" dar nu-i destul pentu a-l convinge si ma simt triggered af ca nu stiu ce sa ii zic

tot ce vreau este sa imi dati niste argumente pentru a-l convinge

Aici sunt niste link-uri la melodii care imi plac ca sa stiti la ce dubstep ma refer
https://www.youtube.com/watch?v=hw05fvVe1B8
https://www.youtube.com/watch?v=8w_lwezZDUw
https://www.youtube.com/watch?v=cZYkSc5JG7o
https://www.youtube.com/watch?v=OVMuwa-HRCQ
(daca nu puteti sa intrati cautati Krewella - Be There (Spag Heddy Remix), spag heddy permanent, Grabbitz - Here With You Now)
btw dati la minutul 1 ca sa auziti drop-ul pentru ca asta face ca dubstep-ul sa fie dubstep
MERCI anticipat :)

Răspuns Câştigător
| HashDaniaezElectro a răspuns:

Spune tatalui tau ca nu conteaza ce asculti cat timp iti place si cand asculti dubstep simti ca toate problemele si ce este rau dispar si ai o altfel de atmosfera! Iar daca nu vrea nici asa asculta dubstep la casti sau cand nu te vede tatal tau!

5 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Tatal tau e super big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate omul dar asta nu il face corect sa iti interzica sa asculti ceea ce iti place. E aiurea asta. Nu ai cum sa il convingi mai ales daca e incapatanat. Asculta ce vrei si gata, nu moare tatal tau daca asculti ce nu ii place lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tatal tau are dreptate. Dubstep-ul este groaznic, din punctul meu de vedere.
Ramai cu rock-ul.

| Harlab_Liana_1998 a răspuns:

Depinde de piesa, spune-i ca fiecare melodie are o poveste a rap-erului si ca de fapt rap-ul este despre oameni si povestils oamenilor. Fiecare are preferintele lor in muzica si ca nu ar trebui sa iti interzica sa asculti.