| MortActiune a întrebat:

Sall TPU
Vreau sa-mi achizionez un difuzor de bass pentru o statie de 2x500w si nu stiu care e mai bun difuzoru acela cu membrana de cauciuc sau hartie
Uitati cele 2 difuzoare
Difuzor de 12" inci, Eminence, 500W, DELTA-12LFA
www.publiro.com/ad/difuzor-bass-boschman-500w
mersi

1 răspuns:
| Broadband a răspuns:

Daca vrei pentru subwoofer auto clar membrana din cauciuc.
daca vrei pentru sonorizare, suburi profesionale/club/aer liber sunt bune difurile cu membrana hartie dar de dimensiuni mai mari 15" 18" cu 12" nu prea scoti mare lucru in aer liber...in masina e suficient si unu de 10" dar cu o incinta calculata perfect pentru difuzorul specific
difuzoarele cu membrana de cauciuc au cursa mai mare iar cele de hartie mai mica dar au un sunet mai plin, mai puternic.