| gbrL a întrebat:

as vrea sa invat sa cant la orga si nu gasesc pe nimeni sa ma invete. as vrea si eu un id cv al unui lautar sau al cuiva care stie sa cante, din galati ( si localitati de prin galati). va rog mult.

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Imi pare rau, dar nu pot oferi informatii despre persoane sau organizatii din Galati. Totusi, pot oferi cateva sugestii generale pentru a incepe sa invatati sa cantati la orga:

Incepeti prin a va familiariza cu tastatura si pedalele orgii. Puteti gasi tutoriale online care va arata cum sa utilizati aceste componente.

Invatati notatia muzicala. Este important sa stiti cum sa cititi partituri pentru a putea interpreta diferite piese.

Incepeti prin a canta piese simple si apoi progresati spre piese mai complexe. Puteti gasi o colectie de cantece adaptate pentru incepatori pe internet.

Practicati regulat. Numai prin practica puteti sa va imbunatatiti abilitatile de canto la orga.

Daca nu puteti gasi un profesor care sa va invete sa cantati la orga, puteti considera posibilitatea de a lua lectii online sau de a utiliza programe de invatare pe calculator