| Doctorfishadi a întrebat:

Se pricepe cineva la mixere audio?

5 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Mi ai starnit interesul uite cum facem daca ai o idee interesanta te ajut sa iti mixezi melodia insa daca nu e interesant nu te pot ajuta nu vreau sa fiu nesimtit sau ceva de genu insa nu prea am timp si prefer sa imi ocup timpul cu lucruri interesante.

| Doctorfishadi explică (pentru Bobby711):

Pai si eu am aparatura, dar ma enerveaza reglajele.Cred ca din cauza incaperii sau cablului microfonul are ceva cu captarea sunetului, cateva idei de reglaje audio.Pai pot canta mai orice.Cel mai bine imi ies piesele inalte ( sunt contratenor laughing ), dar nu imi place sa cant asa ceva ca nu se asculta laughing, folosesc asta cu contratenorul numai in ocazii speciale. Daca tie iti place o acuta care sparge pahare pusa intr-o inregistrare, apoi sa cant pe tonalitati mai joase piesa principala sau stiu si eu. Spre exemplu eu sunt mai rock, dar m-a pus un coleg de la o trupa sa ii inregistrez melodia lui Cezar Ouatu...It's my life", i s-a parut prea senzational sa piarda asa ceva, parerea lui laughing)).

| Bobby711 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Awww am crezut ca te referi sa iti fac eu pe pc un mix nu mi a trecut prin cap nici 1 secunda macar ca tu te referi la reglaje la unul ral lol :))) pai in cazul asta tu>eu :))) reglam la bar la tata unul mai de mult insa era destul de vechi si in mare parte nici nu stiam ce fac :))) insa mergea :)) am ureche muzicala insa daca nu are legatura cu cel virtual care il folosesc cand fac mix-uri nu te pot ajuta deci imi pare rau ca ti am ocupat timpul degeaba :(

| Doctorfishadi explică (pentru Bobby711):

No problem.Da e real, si complicat, am reusit cat de cat.O sa pun coverul si pe youtobe, este senzatie laughing.

| Bobby711 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Iti urez mult norocwinking