| Andrei1101 a întrebat:

am si eu o intrebare, vreau sa compar o chitara clasica dar vreau sa ma ajutati cu pretul, pentru ca vreau ceva bun dar nici chiar de profesionisti, sa fie ok.Si a ti putea sa imi spuneti diferentele dintre o chitara acustica si una clasica, multumesc anticipat happy

2 răspunsuri:
| mazaroi a răspuns:

Eu am cumparat o chitara clasica doar pentru 150lei de la lidl.Dar trebuie sa o duci si sa o acordeze cineva.Bafta!

| SilviuG97 a răspuns:

Ai aici cam tot ce te intereseaza. Si eu sunt in cautare de o acustica. In general o sa cant la ea folk si rock alternativ. Pe clasica se canta in general muzica clasica, Mozzart etc.
https://www.tpu.ro/......-acustica/