| cannabiss6 a întrebat:

Salut tuturor. Aș vrea să-mi iau o chitară acustică, și nu prea știu către ce să mă îndrept. Țin să spun că nu dispun de mai mult de 350, maxim 400 RON, așa că vreau ceva rezonabil la preț și, totuși, de calitate.

Către ce mărci (și modele, eventual) să mă îndrept?

Mă uitam pe eSOUND, și mă gândeam la aceasta: http://www.esound.ro/BEHRINGER-GPKAGS722BK-set-chitara-a custica, p-3410.html

sau la aceasta: http://www.esound.ro/DIMAVERY-DR-510-Dreadnought,-Black- --Set-chitara-acustica, p-7243.html (care e puțin mai scumpă)

sau chiar aceasta: http://www.esound.ro/Eagletone---Chitara-acustica-DG1-DR EADNOUGHT, p-3448.html

După cum cred că ați observat, mă îndrept către una de culoare neagră (personal prefer negrul decât acea culoare gălbuie cum o au majoritatea). Și, referitor la asta, are vreo legătură culoarea? Dezavantaje dacă e neagră, ceva? În caz că e vară și sunt afară se va încinge tare și nu voi putea să țin mâna pe ea?

Sau dacă nu puteți să-mi recomandați nimic online, v-aș ruga cu un magazin bun din Ploiești sau din jur, dacă știți...

Vă mulțumesc :)

3 răspunsuri:
| ThrustMe a răspuns:

Un singur lucru stiu ...sa nu iti iei d-alea facute in Romania.

| CezarGroza a răspuns:

Daca esti incepator iti recomand din toata inima BEHRINGER GPKAGS722BK set chitara acustica, dar si in general, pentru ca este foarte echipata si nu va trebui sa alergi apoi dupa tunnere, pene, huse, etc.Deci raspunsul meu este BEHRINGER GPKAGS722BK set chitara acustica. Sper ca am fost de ajutor.