| Luminiţamerkeligjente a întrebat:

Vă place muzica rock şi toate celelalte subgenuri? De ce?

Răspuns Câştigător
| Gorath a răspuns:

Da,îmi place, mai ales metalul.Subgenurile preferate ar fi death si black.De ce îmi place? Nu cred că există cuvinte care să transmită exact ce simt când ascult metal,e pur şi simplu sublim sentimentul.Şi după umila mea părere,e singurul gen care se poate numi cu adevărat muzică, singurul gen cu versuri de uneori te cruceşti(a se înţelege sarcasmul) când auzi ce cuvinte complexe, profunde folosesc pentru a te face să uiţi de tine, atunci când le asculţi.De instrumental nici nu mai zic,ţi se înmoaie genunchii la propriu când auzi un solo.Ce mai,asta nu e doar muzică,pentru unii e chiar un stil de viaţă, o credinţă etc.
Poate-am şi aberat un pic, îmi stă în caracter...

3 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Da. Mai putin black si death. Da' imi plac unele melodii si de acolo.

| Gabriela_Dumitru_1974 a răspuns:

Mie imi place muzica rock si si de celelalte genuri :* big grin

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Imi place muzica rock dar nu ascult toate subgenurile