| Vasu27 a întrebat:

Salutare...
Intreb cei care fac exercitii vocale, ce dificultati Au intalnit pe Parcurs in practicarea de vocalize, in zonele de pasaj, falsetto, voce a de cap+voce de piept(mix), etc.

2 răspunsuri:
| George_Mircea_1994 a răspuns:

Salut, o dificultate am avut in perioada in care vocea a fost in schimbare, aveam un registru mic, cantam melodii mai simple si nu aveam controlul vocal, cu fragmentarea am avut probleme si cu acutele, dar acum totul e ok, chiar foarte bine, cant de la michael buble, mihai trestariu, etc. Dupa 4 ani de canto profesionist in muzica usoara imi ies toate melodiile chiar si vocea "de cap", falset si ce vreau eu.

| Irynel98 a răspuns:

Si eu fac vocalize, nu de mult timp dar stiu ca dificultati poti avea cu respiratia, si daca urci prea mult cu notele o sa fie mai greu, cred ca stii deja. Am auzit ca la inceput poti avea probleme cu corzile vocale, pana isi dau drumul si te inveti.