| Panteraa a întrebat:

SaLzZz love struck Va mai aduceti aminte de melodiile alea vechi dar foarte frumoase care astazi nu mai sunt? Imi aduc aminte ca ascultam non stop Candy, Asia, Blondy. o multime.aia da muzica adevarata. nu lady gaga, katy perry (sunt frumoase si astea da nu se compara cu ele). In fine.Cine imi da si mie o lista cu melodii din astea.in romana.ma apucat dorul de muzica asta si ii duc lipsa. pls dau funda :*

Răspuns Câştigător
| DozaDeVise a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=LmobRnRY_1g

asa, deci :

Asia - Ai incredere
Asia - Hei, hei, hei
Asia - In fiecare zi
Asia - Inima mea
Asia - Pentru tine
Asia - Printul meu
Asia - Ramai cu mine
Asia - Se intampla din nou
Asia - Cireasa amara
Asia - Daca vei uita
Asia - Dami noptile inapoi
Asia - De cate ori
Asia - Garsoniera ta
Asia - Luna de pe cer
Asia - Maine in zori
Asia - Noapte albastra
Asia - Nu mai promite
Asia - Nu spune nu
Asia - O iubire deo vara
Asia - O vara fierbinte
Asia - Razbunarea mea
Asia - Roua din stele
Asia - Suna periculos
Asia - Sunt langa tine
Asia - Te voi iubi
Asia - Team crezut
Asia - Trenul pierdut
Asia - Unde e iubirea
Angels – Aşa-s băieţii
N&D – Vino la mine
Valahia – Banii şi fetele
Andre – Liberă la mare
Cristina Rus – Inima mea bate
Candy – Lasă-mă în pace
K1 – Fată verde
Animal X – Să pot ierta
LA – Ochii tăi
3SE – Amintirile

Funda?¿ :*

2 răspunsuri:
| Crisis a răspuns:

Ma, cum ti-e tie dor de astea... mie mi se par niste porcarii, fara suparare. big grin Adica, nu stiu ce diferenta este intre "Mr. Saxobeat" de exemplu si "Suzana, eu te spun lu' mama, mi-ai furat banana, nu ma mai joc!". Nu ma intelege gresit, nu ascult muzica comerciala gen Lady gaga, Inna, porcarii din astea, dar nu vad ce mare diferenta vezi tu. Probabil ca melodiile vechi aveau muzica facuta la calculator cam 50% si astea de azi 90%. De versuri nu poate veni vorba, niciunele nu exprima nimic. Da si tu search pe youtube la "Valahia- La mare la soare" si vezi ce e la Related videos, e imposibil sa nu gasesti muzica veche romaneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dude, melodiile alea sunt de doi lei:videoclip de doi lei, voce de doi lei, versuri de doi lei si mesaj de doi lei.De fapt melodiile alea au aceeasi tema ca si manelele. Fara suparare.Ce lista sa iti dau?
Asculta si tu asta si mediteaza:
http://www.youtube.com/watch?v=waHuZBWysw0