| Indian a întrebat:

Spuneti-mi firme de chitari acustice pentru incepatori bune!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca pentru incepatori trebuie neaparat sa aiba chitari acustice. Eu am o chitara clasica yamaha C70 si pot sa spun ca suna super super bine. Daca vrei chitari acustice iti recomand Ibanez, Fender si Hora. Este adevarat ca sunt unele modele scumpe, daca iti permiti cumpara-le. Au o rezonanta foarte buna. Ai grija de unde iei chitarele! Iti recomand Bucuresti, Craiova si Timisoara. Daca o chitara Fender e mai ieftina de 600 lei, sa nu o iei. Exista riscul sa fie ori furate si vandute ilegal, ori nu sunt destul de bune. Nu e nimic rau daca iei si o chitara la mana a doua. Oricum, e alegerea ta! Spor la lucru!

2 răspunsuri:
| mnia a răspuns:

Behringer
Stagg
Hapax

| march a răspuns:

Incearca chitarile de la Fender, sunt rezistente si bune. happy