| grinch a întrebat:

Stie careva pe aici.muzica? da vreau sa zic.muzica, nu melodii sau rahaturi.
muzica - ca limbabig grin gen.note, masuri, marimi etcbig grinbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| paramore_7972 a răspuns:

Da.stiu eu

2 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Do re mi fa so la si doooooooooooo
do si la sol fa mi re doo////
laughing
stiu ca exista 4 masuri, am auzit de alde vivaldi beethoven scopenhaeuuur... d-astia asa necunoscuti laughing)
mai stiu si de tonuri semitonuri... dar inculti ne mai crezi ...muzicianule (daca oi fi.) laughing))

| grinch explică:

Ei, mai exista si masuri compuse, gen 5/4 laughing la jazz de ex. wever. nu stiu de ce am pus intrebarealaughing