| Alexandra_8759 a întrebat:

Stie cineva cum sunt auditiile xfactor canti in fata unui juriu sau public sau ceva de genu asta va rog va promit fundita :X

Răspuns Câştigător
| RainUmbrella a răspuns:

E inseamna si cum se desfasoara inregistrarea?
Inregistrarea se poate face atat online cat si prezentandu-te direct la fiecare auditie din orasele anuntate.�Concurentii se pot inregistra in una dintre urmatoarele trei categorii: Sub 25 de ani, Peste 25 de ani si Grupuri.�Desi vom incerca sa audiem pe toata lumea, inregistrarea NU garanteaza ca vei putea fi ascultat. Continua sa verifici pe site-ul�xfactor.a1.ro informatiile si detaliile despre datele si orele auditiilor pe orase.
Unde si cand se vor tine auditiile?
Programul auditiilor pe orase este prezentat in tabelul de mai jos. Te rugam sa nu ajungi mai devreme, decat la datele si orele specificate. Verifica zilnic daca au mai aparut informatii noi despre locatia, data si ora auditiilor pentru orasul in care vrei sa vii. Vom actualiza informatiile pentru fiecare oras pe masura ce data auditiilor se apropie
Ce trebuie sa aduci la inregistrare?
Cand ajungi in locatia auditiei TREBUIE sa ai asupra ta un act de identitate cu fotografie valabil (bulletin / carte de identitate, pasaport).�Concurentii vor primii o bratara pentru a putea participa la auditie. NU ITI SCOATE BRATARA. Poti fi insotit la auditii de cat mai multi prieteni sau / si membrii ai familiei. Dat fiind numarul mare de participanti la care ne asteptam, fii pregatit sa petreci mai multe ore in locatia auditiei
Ce se intampla daca imi pierd bratara?
NU ITI PIERDE BRATARA. PENTRU A FI ADMIS LA AUDITII TREBUIE SA AI O BRATARA. Daca iti pierzi bratara, ar fi posibil sa primesti alta dar va trebui sa te asezi la capatul cozii pentru auditii � FARA EXCEPTII.
Daca nu am implinit 18 ani trebuie sa ma insoteasca parintii?
Daca nu ai implinit 18 ani pana in ziua auditiei un parinte sau tutorele legal TREBUIE sa te insoteasca la inregistrare. Parintele sau tutorele legal trebuie sa aiba asupra sa un act de identitate cu fotografie (buletin/carte de identitate, pasaport). In plus, daca esti insotit de tutorele legal, acesta TREBUIE sa poata face dovada relatiei cu concurentul prin documentatia legala specifica (hotarare a unei curti de justitie / tribunal)
Ce trebuie sa fac in zilele auditiilor?
TU si SUSTINATORII TAI (prieteni, membrii ai familiei si parinte / tutore legal in cazul minorilor) trebuie sa fiti prezenti in locatia auditiilor pana la ora 09.00. Concurentii pot canta orice doresc la auditii. Varietatea mare de varste va genera si o diversitate muzicala mare � totusi, concurentii NU se pot acompania cu nici un fel de instrumente. Nu va exista suport muzical sau negative, veti canta acapella. Sfatul nostru este sa pregatesti doua cantece, pentru ca juriul s-ar putea sa-ti ceara sa mai interpretezi o piesa. Ar fi ideal ca cea de-a doua piesa sa fie mai ritmata, nu va fi nevoie sa interpretezi intreaga piesa.
Cat vor dura auditiile in fiecare oras?
Conform planului organizatoric stabilit, concurentii din fiecare oras, care vor reusi sa treaca de prima runda, vor fi anuntati sa revina pentru urmatoarele runde. Poate dura cateva zile, asa ca, fiti pregatiti.
Toti cei inscrisi vor fi ascultati in ziua auditiei?
Acest lucru depinde de numarul persoanelor care vor ajunge la auditii. Cu toate ca ne-ar face o deosebita placere sa ii putem audia pe toti cei inscrisi, acest lucru poate fi imposibil avand in vedere programul nostru foarte incarcat. De asemenea, nu putem garanta ca toti cei inscrisi sa aiba posibilitatea sa fie audiati.
Ce se intampla daca intarzii la auditii?
Toata lumea TREBUIE sa ajunga la auditii in ziua programata si nu mai tarziu decat a stabilit Producatorul si este comunicat pe siteul xfactor.a1.ro si in promo-urile de pe TV. Va vom da toate instructiunile necesare, atunci cand veti intra in posesia bratarilor. Dace vei intarzia, s-ar putea sa pierzi sansa de a fi audiat. Desi ne asteptam sa fie foarte multi participanti la auditii, chiar daca veti ajunge la locul de intalnire, nu va putem garanta ca veti fi audiat. Ar trebui sa ajungeti la auditii, devreme, in functie de locul de intalnire pe care l-ati ales si tinand cont si de ora la care este permis accesul in sala, pentru ca in anumite locatii ati putea fi impiedicat sa va asezati / aliniati inaintea orelor 5:00 a.m in ziua auditiei. Sfatul nostru : AJUNGETI LA TIMP
Va exista un loc de unde ne vom putea cumpara alimente si bauturi pe perioada in care vom astepta sa intram in auditie?
Speram sa puteti cumpara alimente si bauturi din locurile special amenajate pe perioada asteptarii.�Va rugam sa mancati ceva inainte de a va prezenta la inregistrari si auditii. De asemenea, ar fi foarte bine ca, in ziua auditiei, sa luati cateva sticlute cu apa la voi. In interiorul locurilor de intalnire, ar putea exista locuri amenajate, dar este important sa va hraniti inainte de a ajunge in fata juriului, sa fiti hidratati pe parcursul intregii perioade de asteptare, pentru ca energia dumneavostra sa atinga cote maxime. Nu uitati ca micul-dejun este cea mai importanta masa a zilei si ca aceasta ar putea fi cea mai importanta auditie din viata dumneavostra!
Pot participa la auditii in mai multe orase?
Poti participa la auditii in mai multe orase, dar cu toate acestea trebuie sa fiti constienti de faptul ca procesul de auditie si numarul de persoane pe care le vedem in fiecare oras, pot fi diferite.
Cum sa te imbraci la auditii:
Te rugam sa nu porti haine care au imprimate logouri de designer, corporatii sau echipe sportive, imagini cu copyright, nume sau imagini cu celebritati (in viata sau nu), personaje de desene animate sau cuvinte / mesaje nepotrivite. Daca totusi porti asemenea articole vestimentare ti se poate cere sa le schimbi, intorci pe dos sau sa le acoperi. Daca ai un tatuaj care contine logouri de designer, corporatii sau echipe sportive, imagini cu copyright, nume sau imagini cu celebritati (in viata sau nu), personaje de desene animate sau cuvinte /mesaje nepotrivite te rugam sa il acoperi pe durata auditiilor.
Ce sa canti la auditii:
E bine sa fii pregatit sa interpretezi cel putin cate o strofa din 3 cantece diferite fara negative sau acompaniament instrumental. Daca vei fi selectat pentru urmatoarea etapa ti se poate cere sa interpretezi doua cantece, unul dintre ele nefiind inclus pe lista pusa la dispozitie de catre Producator. Daca vei fi solicitat de catre Producator, acest cantec poate fi ales de catre tine.
Daca am un manager care se ocupa de divertisment si de contractele mele de prestari de servicii, mai pot participa la auditii?
Daca vei intra in urmatoarea runda a competitiei, TREBUIE sa poti demonstra, spre satisfactia Producatorului de la acea vreme, ca nu aveti anumite acorduri in vigoare (scrise sau orale):
- un contract de reprezentare talent (de exemplu un agent de talent / impresar sau manager)
- un contract de muzica inregistrata;
- un acord cu privire la utilizarea numelui, a vocii sau asemanarii;
- un contract de exclusivitate;
- orice alt angajament contractual, prin aprecierea exclusiva a Producatorului, iti va interzice participarea pe deplin in spectacol si /sau nu vei avea posibilitatea de a onora contractele cerute de Producator, cum ar fi un contract de management de exclusivitate, contract de inregistrari si contract de merchandising.
Toate regulile si procedurile pot fi schimbate conform hotararii Producatorului.

Funda?

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Ca si la romanii au talent
http://xfactor.a1.ro/
bafta

| speed51 a răspuns:

Pnetru auditiile Xfactor e ceva genu romanii au talent
canti si in fata unui public si in fata unui juriu care va decide cat de talentata esti

| adelina_9598 a răspuns:

Canti si in fata unui public si in fata unui juriu care va decide cat de talentata esti

funda? Plss:X