| stefanvalentin a întrebat:

Stie cineva un profesor de chitara bass? Din bucuresti va rog

Răspuns Câştigător
| OmletteDuFromage a răspuns:

Lasa profesorii de BASS, cauta un bassist bun care face parte dintr-o trupa sa te invete ala. oricum, pana la ala invata chitara rece, sa stii digitatia, gamele, sa-ti intaresti pielea degetelor, sa stii notele la perfectie. bassul e simplu, nu are ceva anume, cum e un solo de chitara. bassul de obicei se improvizeaza. eu cant la bass si stiu ca la fel am facut. vroiam sa cant la bass dar nu stiam gamele si notele si mi-a fost extrem de greu sa pot improviza cand faceam melodii proprii. acum ca le stiu e mult mai simplu, si am facut chiar si vreo 2-3 solo-uri de bass mai grele. bafta.