| sweetgirl_3609 a întrebat:

Va plac manelele? Care sunt melodiile voastre preferate?(manele)

Răspuns Câştigător
| ladyfoarfeca a răspuns:

Mie imi plac manelelove struck
si o melodie preferata nu am
aproape toate imi plc happy

20 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Manea = ţigan = mizerie = jeg = prostie. Asculţi manele? Eşti redus mintal!

| Cretaker a răspuns:

Bine ai venit pe TPU.

Pregateste'te pentru un shitstorm de raspunsuri.

| valy a răspuns:

Da recunosc ca imi plac manele.si ascult. dar nu orice manea.
Imi plac cele de dragoste.si nu ma intereseaza ce spun altii.
Pe mine chiar ma enerveaza societatea asta.ca daca asculti manele.esti cocalar.si daca te imbraci nu stiu cum esti pitipoanca.
Ce sunt dramatismele astea fratii mei?
Ascult si manele.si house.si hip-hop si rock&roll si blues.ascult tot ce suna bine.si cine nu-i convine nu are decat sa nu ma suporte

| Ady00pk a răspuns:

Raspuns la prima intrebare:Nu, nu imi plac manelele! mi se par o dovada de incultura romaneasca. Daca pui toti manelistii la un loc si ii pui si pe cei care nu asculta manele ai sa vezi diferenta dupa ce faci comparatia.

mira
| mira a răspuns:

Sunt oribile.Au texte vulgare si melodii de copii intarziati mental.

| ThinkPink a răspuns:

Hannah Montana, dar ale tale?
laughing

| Sill a răspuns:

"Arzi in culori, manelist prost"-Rockeri nervosi
"Faci umbra pamantului degeaba"-Maicata
"You suck"-Sill(EU)
Ar trebui sa-ti taie cineva curentul, manelistule

| SMTHING a răspuns:

Sincer, da...pana la urma... e tot muzica

Preferate, sincer :-\ n`am... dar imi place melodia aceea de Liviu Guta-1000 de ani love struck ascult`0

| Hibriiiid a răspuns:

@Rahelyta: macar Спинесхиверс stie sa scrie, nu ca altihappy. Sii, hainele de 'emooo' costa mult mai mult decat cele de manelist respectiv cele de la second-hand, pentru ca majoritatea de acolo sunt, numai acolo gasesti haine aurii cu 'valoare'.winking.:*

| LittleandLiars a răspuns:

@Спинесхиверс iti tin partea hai vii la SH sa luam niste haine? Fac cinstethumbs up

| AlerimxD a răspuns:

Singura manea pe care o pot asculta şi pe deasupra îmi; i face plăcere să o ascult (lool) este Fernando de la Caransebes - M-am căsătorit cu un bărbat tâmpit!
http://www.youtube.com/watch?v=E2y4ovJFcfU&feature=geosearch
Xoxo.

| babygyrl a răspuns:

Nu prea ascult si singura care imi place este:Claudia-Un milion de trandafiri...

| Ayumha a răspuns:

MANELELE...maneaua nu se poate numi muzica, maneaua este mai degraba o chestie ce exprima prostimea si incultura, decat sa ascult parizer, carnati de plescoi etc, mai bine m-as sinucide. Si este valabil si pentru tine, decat sa asculti manele te sfatuiesc sa iti pui o funie de gat. este cel mai bine mai scapa lumea de un cocalar/pitipoanca, poate esti rrom ca de obicei aia sunt cu salamurile, deci mai scapam si de un rrom.winking Spanzura-te omule, lasa-ne in pace cu CACANARIILE ASTEA! Sunt doar niste gunoaie la fel ca cei care le asculta!

| andreea_6295 a răspuns:

"denisa si babi minune - te voi iubi toata viata" si inca una pe care o ador "babi minune - te-ai schimbat". Si, da, ascult manele cand sunt la tarawinking.

| rahelyta a răspuns:

Buna imi plac manelele mai vechi ascult destul de des dar nu numai manele happy tu ce mel preferi?
´

| rahelyta a răspuns:

Спинесхиверс se pare ca u esti redus mintal. se vede ca esti roker=salbatic=emo=sarantoc iti convine? si asta pentru-ca ai o poz care exprima asta unu spanzurat chiar "inteligent" o sa fi ca si ala daca te prinde un manelist.hai pa m-am distrat cu tine

| Daikenki94 a răspuns:

Singurele manele de la care nu imi vine sa vomit sunt :

http://www.youtube.com/watch?v=EMW7Oat_MjU (pentru ca iubesc filmul Balto)

http://www.youtube.com/watch?v=mdx24obsXXQ (pentru ca mor de ras =)) )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu imi plac. Daca nu ascult acest gen muzical, normal ca nu am melodii preferate.
O zi buna!

Ruxandra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu-mi plac.sunt urate si fara nici un sens. Eu consider maneau nu se poate numi muzica. E o porcarie!

| Mirella_6464 a răspuns:

Mie una imi plac:d
dar nu alea cu laaalaaaituuuuriiii.
imi plac melodiile denisei, babi minune, florin pestehee hee, diana etc.
Oricum sa fie melodii dragutze.Sau de dragostelove struck