| chiftelutacrocanta a întrebat:

Va place de cantaretul Demis Roussos si de trupa The beatles? Ce cantareti vechi va plac cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Salutare!
Daaa, imi plac foarte mult si The Beatles, dar si Demis Roussos.
Eu, in general, ascult foarte multa muzica veche. Intre preferatii mei, se regasesc: Edith Piaf, Charles Aznavour, Joe Dassin, Frank Sinatra, Bing Crosby, Dean Martin, Nat "King'' Cole, Ella Fitzgerald, Barbra Streisand, Nana Mouskouri, Elvis, Julio Iglesias, Chris de Burgh, Elton John, Bob Marley, Led Zeppelin, Queen, Scorpions, Simon & Garfunkel, Deep Purple, Pink Floyd, Rolling Stones, ABBA, Boney M, Goombay Dance Band etc

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Geniali The Beatles!
Imi place foarte mult Pink Floyd, e trupa mea preferata, dar si creedence clearwater revival, aproximativ contemporani cu Beatles, poate putin mai batrani, hmm. Si multe, foarte multe alte trupe rock din anii 60-70-80.