| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos, am ascultat aceasta melodie http://www.youtube.com/watch?v=zY1nLmmoq3Q&feature=fvwre l si am senzatia ca seamana cu una pe care o avem si noi, romanii, mai ales la refren, pe la 1:40...nu mai stiu cum se numeste...nu vi se pare? Stiti la ce piesa ma refer?

3 răspunsuri:
| nickmadd a răspuns:

Ti se pare pentru ca este stilul balcanic ce se folosea in muzica usoara de la noi pana in anii 90' daca ar fi vreo melodie as cauta la mihai constantin dar nu prea cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gasit dejahee hee Gabriel Dorobantu - Hai vino iar in gara noastra mica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi pentru raspuns, dar dupa cum spuneam, am gasit-o euhee hee Gabriel Dorobantu - Hai vino iar in gara noastra mica