| Elena_1106 a întrebat:

Visati cu ochii deschis cand ascultati anumite melodii? Sunt nebuna sau e ceva inregula? De ce mi se intampla asta? Intotdeauna ma retrag i muzica si cel mai bun "prieten " al meu este ipod-ul.Vi s-a intamplat si voua?

Răspuns Câştigător
| sabina59 a răspuns:

Muzica este cel mai la indemina prieten care te face sa te simti bine in diferite momente in viata. In momente cind vrei sa fi doar tu cu tine insuti. Toti avem aceste momente de a visa in timp ce ascultam muzica... Dar! Este si gen de muzica ce iti poate otravi sufletul...aceasta muzica trebuie sa o evitam, dupa parerea mea.

16 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asa patesc si euhappyImi place foarte mult sa ascult muzica.love struck Si cand imi faceam temele, tot cu muzica le faceam laughing
M-am obisnuit cu muzica.Cand imi fac curatenie in camera, nu pot sa fac daca nu e muzicahee hee
Muzica este frumoasa si de aia patesti asawinking

| ing. a răspuns:

Muzica este ceva care infrumuseteaza viata.Eu nu as putea trai fara muzica.Desigur.si mie mi s`a intamplat de nenumarate ori.Si nu, NU esti nebuna! Este ceva normal, daca iti place o anumita melodie.big grin
Stai linistitawinking:*

| Alex >D a răspuns:

. eu nu fac nimic fara muzica decat daca este obligat! doamne. muzica este asa frumoasa... mai ales rock-ul. Baladele .versurile, riffurile din trash, etc. dar numai daca stii sa o apreciezi! si cand ascult. nu poti sa stai pur si simplu... dai din picior... pe ritmul melodiei... si te gandesti la versuri si iti imaginezi tu cum ar fi..."daca "... unii se simt bine pe death metal, altii pe glam metal... cum ii place. dar muzica care te incanta nu trebuie alungata!

Dan, rock4eva!

| Alex >D a răspuns:

Pai. sa nu eviti muzica cum spun ceilalti 2 deci imi dai mie fundita laughing glumeam... nu sunt de acord! ce muzica te "otraveste"? versuri hipnotice? muzica iti da o stare energica dar nu sa omori 10 oameni, sa te arunci pe geam, in plus unii nici nu inteleg vresurile ~ e un pic dramatizata fraza "ma retrag in muzica ". nu e chiar asa .asculti ca iti place, eu ascult melodia Skid Row - I remeber you de 20 de ori pe zi ( SINCER!) si nu ma plictisesc deloc, o stiu pe dinafara... asculta muzica si spune-le si altora despre ea!

Dan

| Casiana a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaa... Mie mi s-a intamplat si te inteleg...Asculta Eugen Doga-Tandra si suava mea fiara...Cand o sa o asculti, chiar o sa incepi sa visezi cu ochii deschisi!

| ladybird a răspuns:

Nimeni nu zice sa nu asculti muzica, dar este total gresit sa ai doar aceasta activitate. Trebuie sa ai grija ce fel de muzica asculti deoarece unele melodii au asa zisele versuri hipnotice, in special melodiile rock. Aceasta stare pe care o ai iti este transmisa de muzica. Ar trebui sa incerci sa te opresti.

| gabitzu_8696 a răspuns:

NU esti nebuna. asa fac si euhee hee

| sabina59 a răspuns:

Am numit muzica "un prieten"... dar cum in viata ai si prieteni care nu iti sint prieteni adevarati, la final iti dai seama ca ti-au facut mai mult rau decit bine... Pentru-ca muzica o asculti in functie de starea ta de suflet. Tristete, bucurie, visare, relaxare...etc. Exsemple de gen de muzica care au "otravit sufletul" sint multe pina acum...

| sabina59 a răspuns:

Multumesc mult pentru premiul dat. Muzica sa iti insoteasca cele mai frumoase vise...iti doresc ca multe sa ti se indeplineasca. Nu renunta sa visezi, chiar si mai tirziu cu trecerea anilor... Inseamna ca in suflet ai sa fi mereu tinara...

| Chocolate a răspuns:

Patesc ca si tinelaughing
uneori imi vine sa ma retrag sa asc muzica...visez mult cand o ascut... e doar un sentiment, nu esti nebunahappy

| Elena_1106 explică:

Ladybird, Dan, sabina95 toti sunteti castigatori pentru mine dar intrebarea la care sa dau premiul

| Elena_1106 explică:

Nu cred in muzica care ''otraveste sufletul'' adica nu stiu mi se pare o tampenie cineva sa ii spuna si lui ladybird sa imi raspunde ca nu am timp plec in parc la antrenamentele de la karate pop si vorbim dupa aceea

| Elena_1106 explică:

Ladybird, dan NU REUSESC SA MA DECID si intotdeauna mi-a fost greu dar de fiecare data eram la cumparaturi si de fiecare data mama imi lua si maieul si tricoul sau amandoua bluzele rochiile ati inteles voi asa ca astept inca un raspuns de la ladybird

| bonny a răspuns:

Nu esti deloc nebuna...toti cand ascultam muzica ne afundam in vise si visam cu ochii deschisilaughingasta fac si eu chiar acumbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ascult muzica in fiecare zi dar regulat.Intradevar daca ascult o melodie care imi trezeste anumite sentimente si eu visez cu ochii deschisi, ba chiar cateodata fac asta si fara muzica...deci nu esti nebuna, doar prea visatoare asa ca stai linistitawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica e viata mea