| MoonDance a întrebat:

Voi ati scris vreodata versuri (in engleza,spaniola,Italiana, franceza...ma rog in alta limba)... daca da imi dati si mie cateva versuri?

1 răspuns:
| LineGuide a răspuns:

Ideea e ca daca te apuci sa scrii versuri in alta limba vei fi tentat sa uiti esentialul: MESAJUL si sa tinzi sa pui accent pe masura, rima sau alte lucruri de genul asta, care te deviaza de la scopul tau initial. Versuri, poezii, sau versui, muzica? Muzica iti va impune clar un ritm, plus ca limba in care scrii da si tonul liniei melodice, clar, nu? Poezia impune mesaj, deci nu recomand sa scrii versuri in limbi pe care nu le cunosti peste 50%.
Mult noroc!