| Morfina060 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre rockeri?

36 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Că le place muzica rock.

Vrei să generalizez şi să-i etichetez doar în funcţie de genul muzical pe care îl preferă?

| FadetoBlack a răspuns:

Oameni normali.

| Duucu a răspuns:

Sataniști,dă-i dracul.

| svartirhimnar a răspuns (pentru Duucu):

Ironia ta neagră laughing

| Duucu a răspuns (pentru svartirhimnar):

Ironia mea ironic de adevărată.

| MasterZ99 a răspuns (pentru Duucu):

Gata cu persecutiile, noi rockerii om fi o parte mica satanisti, si ce, macar nu stam la bustul gol si dansam din buric ca niste disperati, noi avem habar de lucruri de care voi nu, noi stim sa purtam o conversatie mai interesanta decat "Ba, ai ascultat ce a postat Salam? Ai vazut ce masina misto are! Mamaa" (Doar un exemplu) Noi ne gandim la persoanele din jurul nostru, nu numai la noi insine, incercam sa ajutam alte persoane, asa ca gata cu persecutia.

| Duucu a răspuns (pentru MasterZ99):

Cred ca realizezi ca a fost o ironie, la o intrebare postata in Aprilie (noroc ca intru zilnic pe cont).
Si ai gresit, daca nu esti rocker, nu inseamna ca esti automat manelist.

| Vans a răspuns:

N-am vorbit cu prea mulţi faţă-n faţă.Mai mult pe net.
Îs de treabă, oamenii cu care ai ce să discuţi.Îmi plac, în general.Zic în genral pentru că am dat numa de din ăia care se cred mari rockeri că ascultă Linkin Park.Şi de obicei nu le prea suport pe fetele care ascultă rock.Da mă, şi eu îs fată şi ştiu şi fete din astea de treabă, dar 80% din ele se cred mari experte,cele mai superioare fiinţe, foarte dure, cerşetoare de atenţie, mai ales de la pletoşi, că or auzit şi ele de Maiden sau mai ştiu eu ce...arogante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot să spun, niște sataniști.

| fadnox a răspuns:

Oameni ca tot restul

| svartirhimnar a răspuns:

De obicei, oameni sociabili cu care poţi discuta, şi n-au în cap numai cluburi şi băutură.

| Morfina060 explică (pentru svartirhimnar):

Nu toti oamenii gandesc asa...

| svartirhimnar a răspuns (pentru Morfina060):

Ştiu.

| MaskOfSanity a răspuns:

Ce părere aş putea să am? Majoritatea sunt ok. În general oameni descuiaţi la minte cu care ai ce să vorbeşti. Alţii sunt aroganţi şi cred că dacă ascultă rock sunt speciali.

| Salahadin73 a răspuns:

Doamne! Ala-i gen de muzica? Niste huligani...

| Morfina060 explică (pentru Salahadin73):

Da, este gen de muzica. Ce te face pe tine sa-i numesti ''huligani'' pe rockeri?

| Salahadin73 a răspuns (pentru Morfina060):

laughing Uita-te in playlistul meu si ai sa vezi de ce.

| Morfina060 explică (pentru Salahadin73):

Gata,m-am prins.

| duuh a răspuns:

O parere buna, in general.

| nowar a răspuns:

Rockeri=''niste nesimtiti care nu stiu altceva decat sa dea din cap si sa bata manelisti''devil

| bumtzbumtz a răspuns:

Am o parere destul de buna deoarece un prieten de-al meu si familia lui sunt rockeri, desi uneori el este putin c-am sarit de pe fix din cauza muzicii acesteia dar asta e, fiecare cu placerile lui.

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns:

Oameni realisti. Cel putin asta ar trebui sa se desprinda din muzica, desi multi care se proclama asa doar asculta muzica, fara sa tina cont de mesaj.

Răspuns utilizator avertizat
| Morfina060 explică:

Ar fi bine daca toata lumea ar gandi precum voi...insa orasul in care traiesc eu este in mare parte populat de persoane inculte si care nu stiu ce vor de la viata, cu care nu prea poti avea o discutie civilizata.

| FearOfTheDark a răspuns (pentru Morfina060):

Si orasul in care traiesc eu e plin de inculti.
Fiecare oras din tara e plin de inculti.Crezi ca te duci in alt oras si vezi acolo numai oameni de treaba?
De altfel rockerii sunt niste huligani,satanisti, infecti, penali, urati, cu haine "najpa"

| Morfina060 explică (pentru FearOfTheDark):

Observ din playlist-ul si intrebarile tale ca si tu esti rocker.

| FearOfTheDark a răspuns (pentru Morfina060):

Da,am zis-o la misto.
Normal ca am o parere buna.Stiu rocker care sunt de treaba si stiu rockeri idioti.

| Morfina060 explică (pentru FearOfTheDark):

Asta-i partea nasoala....ca eu nu stiu prea multi rockeri...

| ViPerXDs a răspuns:

Crede-ma,sunt rocker, un rocker nu e cum zice lumea : drogat,handicapat,etc. este un om ca toti ceilali,si ce daca canta/asculta o muzica putin mai haotica sau prea reala pentru mintile limitate ale unora, nu le pasa de ce parere au ceilalti despre ei, canta, se dezlantuie, isi dau drumul sentimentelor pe scena, si le transforma intr-o energie cu adevarat pozitiva, ce daca injura sau chestii de genul? crezi ca e mai bine sa asculti un jegos care canta muzica comerciala, un manelist, crede-ma rockerii sunt mai OK decat multe persoane...

| TipaInNegru a răspuns:

Hmm Rockeri mda majoritatea persoanelor au exact aceias parere despre rockeri =satanisti, emo, fraieri, oameni distrusi etc, mda sti practic daca stai sa-i cunosti sunt super de treaba si calumea gandesc logic si mda nu stiu ce sa zic si eu ascult doar rock pentru ca nu dupa parerea mea restul muzici ma zgarie pe urechi marog eu zic ca rockeri sunt persoane calumea laughing \m/ ca doar no nu pot sa am o parere de rau despre semenii mei laughing)si si eu sunt timida si nu cunosc multi rockeri da mno lucrez cu socializatulaughing)

| MasterZ99 a răspuns:

Rockerii sunt cei mai de treaba oameni, unii zic ca rockerii sunt niste ciudati care sunt drogati si satanisti, eu spre deosebire sunt rocker, si uite nu fumez, nu beau si nu sunt satanist, suntem considerati niste ciudati datorita unor persoane care apar la televizor in tot felul de ipostaze.

Eu zic ca suntem niste persoane mai ok decat manelistii care se gandesc doar la femei, urla ca nebunii pe holori si stau cu difuzoarele ma maxim sa auda toata lumea ce prostie de muzica asculta.

| Rebbeca_Rebe_1996 a răspuns:

Ar trebui sa fim tratati ca ceilalti oameni. Am vazut articole despre noi care m au dezgustat.

| Maria_Renata_1995 a răspuns:

Sunt super de gasca..si eu nu ascult rock..deci?laughing)

| Torres_Nicole_1999 a răspuns:

Părere bună. Dintre toate comentariile văzute, rockerii câștigă big grin