| . a întrebat:

Vreau doar sa vad si eu cati din userii acestui site asculta Death Metal si Grindcore si cam ce trupe. Rockerii, abtineti-va de la comentat (Rock nu e Metal) si metalistii cu heavy si chestii lejere, la fel. Nu includeti Metalcore, Mallcore, Noisegrind, Gothic in raspunsuri. Ma intereseaza daca mai asculta cineva metal extrem old-school, nu guitzaturi de porci sau horcaieli din gat. De preferinta, mentionati trupe cat mai necunoscute, daca se poate din underground, nu de mainstream.

Răspuns Câştigător
| CrucifiedCountess a răspuns:

Uite niste nume:
Catasexual Urge Motivation, Clean Flesh, Clotted Symmetric Sexual Organ, In Utero Cannibalism, Infected Pussy, Jesus Anal Penetration & Oni, Wako Jesus

9 răspunsuri:
| Alex >D a răspuns:

... vrei cam mult. dar eu din acest capitol ascult numai Slayer!

| Alex >D a răspuns:

laughing
incerca ma maschez faptul ca nu ascult aceste genuri ( death / power / black / depressive metal laughing
doar trash ce ascult asa mai "puternic "... baga id meu bonjovi3000 mi-ar face placere sa mai vorbim happy

| CrucifiedCountess a răspuns:

Arch Enemy, Deicide, Cannibal Corpse merge?

| . explică:

Re-editat si sters pe motiv de reply la un mesaj complet off-topic.

| . explică:

@Dan : A pai, man, nu ma omor eu cu Thrash-ul, da' cine ar avea ceva de comentat de Slayer? Am avut si eu o perioada dupa ce m-am lasat de Black Metal cand am ascultat trupe de gen Slayer, Exodus, Testament, Annihilator, Megadeth, da' nu au fost destul de suparate pentru gusturile mele deviate de fan Mortician. laughing

| . explică:

@anonim: Hai sa-ti explic mai clar. Taica-meu si unchi-meu au fost rockeri la vremea lor, eu am crescut de mic cu trupe gen AC/DC (care-mi plac si acum) si Deep Purple. Apoi de la 10 ani am inceput cu Judas Priest, Metallica, Iron Maiden, Therion (pe vremea cand cantau Death Metal), Sepultura (cand era cu Max Cavalera), Testament, Tankard, Crematory, My Dying Bride si trupe d-astea mult prea cunoscute care nu m-au incantat cu nimic; nu sunt brutale, nu sunt rapide, nu sunt tehnice si nu ma linistesc si nici nu ma enerveaza... imi sunt absolut indiferente. Toata chestia asta, initierea asta daca pot sa-i spun asa, a durat pana la 12 ani cand m-am apucat de Black Metal, apoi de la 14 ani m-am axat strict pe Death Metal si Grindcore si cand zic Death Metal nu ma refer la Death Metal-ul "modern" care e practic dementza sonora sau la "Grindcore"-ul (retine ca am pus in ghilimele) de gen Waking The Cadaver sau alte trupe care nu au nimic de transmis. Sa inteleg ca tu esti cu Heavy si Gothic, nu? Ai fost vreodata intr-un studio de inregistrari sa vezi cat de simplu se canta Heavy Metal-ul si Gothic-ul si cata munca si cat efort fizic si psihic depunde o trupa de Death sau Grind? In plus, Death-ul si Grind-ul sunt stiluri pentru cei cu capu' tare, nu tari de cap. Sau vrei sa spui ca-s mai tehnice si mai complexe in instrumental trupele de de Heavy si Gothic? Du-te si ia o gura de fan din grajd. Prefer sa aud o manea decat Heavy sau Gothic. Si apropo, invata sa scrii ca te faci de ras.
EDIT: Si era sa uit sa mentionez: am 14 ani de experienta in domeniu, asa ca daca vrei balamuc, facem balamuc ca mie-mi place. Gimme ya best shot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai departe de stoner si noise nu merg happy am timpanele fragile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg c ai u q heavy metal sau ghothic, mie imi place, nu vad c este in neregula q asta

| Lina1993 a răspuns:

Rock nu e metal? laughing Metal-ul e un subgen al rockului, format cam pe la sfaristul anil; or '70. Cu placere.