| addictEd_4372 a întrebat:

Vreau o tara ca afara. Titlul unei melodii foarte frumoasa compusa de trupa Vunk. Multi oameni zic ca Romania nu o sa fie niciodata ca o tara de afara, voi credeti ca Romania poate fii ca Italia, Germania Etc?

( SONG : http://www.youtube.com/watch?v=xOqOx-o5vP8 )

5 răspunsuri:
| AlexBitza a răspuns:

Nu e prea bien spus " vreau o tara ca afara ", cred ca mai corect era vrem ca populatia Romaniei sa fie ca afara. Romania este o tara frumoasa, si dupa cum am spus nu ea trebuie schimbata ci cei care o strica, care ditrug totul pentru a face rost de niste bani fara sa se mai gandeasca la ce va fi in continuare.
P. S. Cand spun ca locuitorii trebuiesc schimbati nu inseaman ca toti sun la fel dar majoritatea romanilor sunt de vina in legatura cu distrugerea Romaniei.

| The Epic Fail Guy a răspuns:

De ce as vrea sa fie Romania ca o tara de afara? Ba, toti se plang, dar ia sa traiasca 1 saptamana in India sau intr-o tara din Africa, sa vedem cum fug cu coada-ntre picioare-n Romania.

| OrochiFan a răspuns:

Nu, chiar nu cred! deci aia nu se revolta impotriva presedintelui pe care tot ei lau pus sus, adica sa fim seriosi, faza cu basescu e ca a lui ceausescu, iar apoi astia din parlament fac "orice spre binele nostru ca sa iesim din criza" cica, si apoi chiar daca noi avem 5 ani de peisaje naturale de care nu se mai gasesc in lume astia dau cu picioru'n ele ca ei nu au creier ca ne-ar iesi bani frumosi pe turismu din tara.

| bebesweet a răspuns:

In primul rand raspunsul meu este Da!
cu anumite conditii.care ar fi cam acestea:
-sa ne conduca tara un om in adevaratul sens al cuvantului.care sa nu alerge dupa bani, pentru ca (parerea mea) daca tara va prospera si salariul lui se va mari, fara sa trebuiasca sa fure de la cei care nu au nici macar ce pune pe masa, pentru ca credeti-ma ca sunt destui.
-sa incercam sa fim mai harnici.romanii sunt destepti din fire, numai ca lenea ne-a facut sa "tragem pe dreapta"mai pe scurt.de aceea in fiecare familie exista un betiv, o curva(pentru ca si curvele.sau sa nu le spun asa.prostituatele fac ce fac din prea multa lene, nu cred ca daca ar fi vrut sa se angajeze undeva nu le-ar fi primit, sau din lenea de a invata carte. cei mai multi dintre elevi se bazeaza pe faptul ca in Romania chiar si cu doua facultati poti ajunge vanzator intr-un supermarket germanwinking
-a 3a conditie ar fi ca fiecare sa isi vada de patratica lui sa respecte legile pentru el.pentru ca de multe ori daca unul face ceva gresit se iau 10 dupa el
de exemplu am facut un fel de exercitiu in acest sens:am aruncat o hartie exact langa cosul de gunoi, pe un trotuar din centrul orasului.la aproximativ o zi dupa asta acolo era un morman de gonoaie.Langa gunoi! ca saracii oameni le cadea mana daca o puneau in gunoi! si asa am demonstrat teoria mea:face unu, fac zece!

cam astea ar fi.pe scurt pentru ca in halul in care a ajuns tara asa ne-am putea indrepta in proportie de 30-40%

multumesc pentru atentie!

| bLacKxXanGeL a răspuns:

In nici intr-un caz pe scurt NU!