| LeeJiEun a întrebat:

Vreau sa compun muzica dar nu stiu cumlaughing poate ma ajuta daca imi ziceti cum sa se cheme muzica si in ce limba sa o fac... englea sau romana...Ms:*

Răspuns Câştigător
| Agnes_7146 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti. dar cel mai important : trebuie sa stii sa canti la un instrument ca s-o compui : sa stii notele etc. poti pur si simplu sa cantzi cateva note ( daca stii sa canti la instrument ) si apoi iti vine inspiratzia ori daca nu stii sa canti la vreun instrument gandeste-te la ceva (in functie daca vrei sa compui o melodie vesela sau trista) daca vrei sa fie vesela trebuie sa te gandesti cand ai fost tu cel mai fericit sau gandeste-te la o persoana sau la ceva ce-ti place tie. daca vrei ca melodia sa fie trista gandeste-te la cel mai nefericit moment din vitza ta happy apoi iti vine inspiratzia. sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| LeeJiEun explică:

`1.nici sa ating un instrument nu ma pricep da mai sa si cant la el
`2.nu`mi vine inspiratia...m-am gandit da nu mergelaughing
`3.nu stiu ce sa mai zic.

| dreamer_3693 a răspuns:

***, incearca sa faci in romana gen hip hop...scrii despre oameni critici vezi thu si sa ma anunti si pe mine. cand le faci.

| Dragos_Ispas_1991 a răspuns:

In romana