| Laura a întrebat:

Vreau sa invat sa cant la chitara.as vrea sa cant muzica de genul Metallica-Nothing else matters. Ce chitara sa imi cumpar?

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In ce buget te incadrezi? melodia de care zici e inregistrata cu chitara electrica si la inceput cu electroacustica dublata de electrica.

| Laura explică:

Am destui bani.stiu ca o chitara electrica poate fi si 10 milioane, dar as vrea acustica.ca in acelasi timp vreau sa o pot duce cu mine in diferite locuri si sa fie buna si de cantece de munte, etc.hmm

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ia-ti o electroacustica atunci, de multe ori sunt mai usoare la mana si le poti amplifica destul de usor, dar sa fie un nume totusi ( brand mai cunoscut ) si o probezi la mana si la ureche, asa cum se face cu orice chitara. Sfatul meu e sa-i iei si o husa.

| JH a răspuns:

Cumpara o electroacustica.am si eu una Tenson.si iti spun ca pot sa cant NEM`ul foarte usor pe ea.chiar si solo si tot.winking si se aude f bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 10 milioane iti iei o chitara electroacustica Takamine. Sunt superioare fata de Ibanez la electroacustice.

http://www.mcmusic.ro/......t_view.php

Poate te ajuta.Bafta.