| Alison95 a întrebat:

Vreau si eu melodii de genul indie pop, pop, indie rock, soul, art rock, new wave, synthpop, dance-pop. FUNDA!

2 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Pai sa vedem la synthpop new wave sau art rock de exemplu daca iti plac melodii din anii 80 ca atunci era stilul asta muzical dupa aia prin 90 au disparut aceste stiluri muzicale sau poate nu au disparut ci au evoluat semnificativ cu timpul dar celelalte indie pop pop indie rock soul sau dance pop inca se poarta dar sa trec direct la subiect iti voi spune exact dar doar trupele ca melodiile eu as zice sa le cauti singura sa nu astepti sa iti spuna cineva

synthpop: modern talking, dead or alive, talk talk, depeche mode, camouflage, pet shop boys, erasure etc
new wave: the cure, talking heads, modern english, simple minds, devo etc
pop: beyonce, shakira, rihanna, nicki minaj, iggy azalea, ariana grande, selena gomez, miley cyrus, m people etc
art rock: peter gabriel, phil collins etc
indie pop: lana del rey etc
indie rock: radiohead, coldplay, kings of leon, the killers etc
soul: lighthouse family, sade, seal, simply red etc ti-am dat asa ca exemplu nu stiu daca iti va place sa asculti asa ceva dar daca ai cerut pe genuri muzicale eu ti-am dat