| sergiu19997 a întrebat:

Buna, am o pisica, un motanel mai exact de 6 luni. când mă joc cu el sau când vreau să îl mângâi mă musca de mână și câteodată sare la mana mea laughing oare de ce? Ce înseamnă asta?

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Lol, chiar nu ai vazut nici un documentar?
pisicile sunt vanatori/pradatori, la 6 luni invata sa vaneze, e in instinctul lui, asa ca e destul de normal ce face, ai putea sa ii tai unghiile (ghiarele), sa ii cumperi jucarii cu care sa se joace (chestii atarnate care lovite putin incep sa sara in toate directiile si apoi revin la loc), cea mai tare chestie care am vazut ca le innebuneste pe pisici e un pointer laser, pe ala l-ar alerga toata ziua pana cad jos de oboseala

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Nu ai vazut niciodata doua pisici jucandu-se? Asa se joaca ele. Cand te musca probabil o face usor, nu iti sfasie carnea, deci era clar ca doar se joaca.