| Paendeo12 a întrebat:

Buna seara mamici/viitoare mamici! Cunoasteti un remediu mai de durata impotriva arsurilor gastrice in sarcina, in afara de lapte sau dicarbocalm? Le-am incercat pe amandoua, in maxim jumatate de ora sunt inapoi.

32 răspunsuri:
| Paendeo12 explică (pentru Freya1):

Am mai scris, dar mai scriu. Eu am luat caruciorul 3 in1 de la auchan, la 500 lei. Il gasesti si pe net, lorelli daisy se numeste. Pampersi am luat pampers marimea 1 (2-5kg) sunt si mai mici, dar un copil are intre 2, 5-3, 5kg la naștere. Dar gasesti si alte marci, in magazine si eu am văzut ca marimea 1 se gaseste mai greu.
In chestiile de spital nu am investit prea mult, intr-adevar mi-am luat doua camasi de alaptat, in caz de, dar le voi folosi si acasa, dar in rest. Înafara de absorbante si chestiile de genul, nu am luat nimic. Chestii robotizate sau mai stiu eu ce minuni pentru copil nu am luat, nici eu nu le vad rostul, sincer. Hăinițe (pe cele mai multe le-am primit), cateva chestii de igiena, pampersi, unghiera, cadita... Nici măcar prosop special nu am luat, am prosoape moi, calitative, doar pentru ca are un mickey mouse pe el, nu cred ca e mai bun

| Freya1 a răspuns (pentru Paendeo12):

Mulțumesc de idei, o sa caut și eu sa vad despre ce e vorba.Si cumnata mea mi-a spus ca găsesc chestii la auchan.O sa trec sa vad.