| mihaela2526 a întrebat:

am o intrebare pentru mamici...voi la cate luni ati inceput diversificarea pentru puii vostri? si ce i-ati dat? bebelinu meu are 4 luni jum si ii dau numai lapte(nan1).ceai baby drynk si mar ras..sa incep sa-i dau si supa?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am inceput pe la 5 luni asa cate putin, danonino, pireu, mar cu biscuite, supa ii dadeam dar strecurata si din sticla cu bibiron dar nu mai mult de 50 ml

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa-i dai iaurt si lapte natural.nu-i da din alea cumparate fiindca au in compozitie guma guar, pentru conservare.la noi se pune muuultaaa. zici ca e cauciuc ori aracet.si eu spuneam ca tin dieta si eructam numa giust de cauciuc.eu le-a dat mancare gatita de la 4 luni incet incet cate putin, pana cand au considerat ei ca e prea putin si mi-au smuls pulpita din mana.la 6 luni, deja la ciorba ma intrebau; da perisoarele unde sant?

| DeliaCute a răspuns:

Pai la cateva saptamani dupa ce au iesit din oua, gaina ma certa cand le dadeam graunte. Acum ii hranesc cu porumb si orez.