| powergirl a întrebat:

Am o intrebare pentru mamici cum ati facut copii vostri sa nu ma suga de a san asta e cele ce au alaptat peste un an copilul copiii la san, a meu are 1 an si 5 luni am incercat sa nu ii mai dau ca m-a muscat rau de sfarcuri si ma dor ingrozitor de ieri si nu am putut face sa nu iii dau ca plange de rupe, nu accepta sa il tin in brate, se zvarcoleste daca nu il pun la san, nu accepta safei leganat ca nu l-am obisnuit de mic cu asta, si de la 4 dimineata pana la 10 dimineata m-am luptat cu el si normal in plansete, pana la urma nu am mai avut energie si l-am pus la san si daca ma doare de mor. ce metoda sa mai fac sa il intarc? va rog ajutati-ma dar mentionez ca lapte nu bea decat cateva guri mici pe cana lui si nici ceai nu bea, ala nu bea deloc. lasi copilul sa planga putin da nici chiatr cu orele. nu stiu ce sa fac ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
ar fi bine sa pleci o zi, sa ramana cu sotul/soacra/mama/ trebuie sa te chinui stiu ca e dureros sa pleci si sa lasi ingerasul sa planga, dar daca nu o faci acum, mai tarziu va fi si mai greu.da cu putin ardei/amareala/acreala..incearca.
O zi frumoasa sa aihappy

| powergirl explică (pentru caramela):

Nu am unde merge

| robroy a răspuns:

Am citit pe un site ca o mamica a uns sanul cu ceva amar, si copilasul a sters sanul dar amaraciunea cremei a ramas, si dupa un timp nu a mai vrut sa suga, poti incerca si tu ceva de genul.

| MeGustaTeGusta a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa iti ungi pieptul cu zeama de lamaie, e acra si copilului nu ii place. fa asta de fiecare data si vei scapa de probleme ( asa a facut mama la fratemiu si intr-o saptamana a terminat ) mult noroc :*

| monicutzaMonicutz a răspuns:

Ar trebui sa il intarci adica sa nu i mai dai san vara caci atunci copilul vrea sa se joace si pote manaca si bea altceva ...incearca asa a incarcato mama pe sora mea tot pe la un an si ceva