| mihaela2526 a întrebat:

am si eu o intrebare...am un ingeras de 3 luni, care nu mai vrea sa pape lapte(ii dau nan 1)..am fost la doctor cu el si mi-a spus sa incep sa-i dau mar cu biscuiti,ceai baby drink, ceai de musetel..si eu ma intreb..nu e prea mult? de cand am inceput sa ii dau dau mar cu biscuiti, refuza laptele. oare de ce? multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Să-ți trăiască!
Îl mai alăptezi? Ori dacă nu, e bun laptele praf.
Da, ceaiul de mușețel este foarte bun! Ai putea să-i faci "o masă" cu ceai, o să-i placă! Mai ales când îl adormi, îl liniștește!
Cred că ușor, ușor poți ajunge și la supe! Sau morcov pasat, banane.

La fel a pățit și prietena mea, apropo. Însă, de când a început să-i dea și ceai fetiței, îi venise și pofta de lăptic pe neașteptate! De aceea, îl poți obișnui cu ceai, ca atunci când dă de gust, yummy, ajunge la lapte.

2 răspunsuri:
| Marina_Marinescu_1989 a răspuns:

Poate ii place mai mult, eu am un baietel de 5 ani iar la varzta de 3 luni manca deja supa cu legume pasate lapte nu prea i-a placut chiar deloc as putea zice

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Asculta medicul. Poate ca laptele nu mai e corespunzator.