| BarnyTheKoala a întrebat:

Buna, TPU! Am un motanel, de jumatate de an, iar de cand m-am mutat la bloc si i-am pus litiera in baie, ii place foarte mult sa doarma in cada. Insa nu vrea sa faca baie. Stiti cam ce ar insemna, sau daca ii va afecta sanatatea?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, pisicile nu fac baie, pentru ca se spala singure!
Pisicile nu sunt precum cainii, sa necesite baie!
Lasa-i tot timpul usa deschisa la baie, ca sa poate iesii si sa-si faca culcus in alta parte decat in cada, s-a refugiat in cada, pentru ca cineva din familia ta, o chinuie!

| cristi202 a răspuns:

Pisicile sa faca baie?!? happy happy happy
Uita-te la una sa vezi cit de meticulos se spala. Si toate fac la fel.

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Pisicile iubesc caldura, ma mir ca doarme in cada.La bunici pisicile urcau iarna in special pe soba de teracota calda si torceau.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pisicii dorm in locuri ciudate, si schimba aceste locuri repede.
Nu inseamna nimic.
Eu am pisici de mai bine de 17 ani, si inca nu am nimerit unul care sa stea linistit cand ii fac baie.
E absolut normal ce spui tu, asa sunt pisicii.

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Pisicilor nu le place sa faca baie mai ales ca ele se curata singure