| aLeEmo a întrebat:

Deci am o pisica (femela) de 2 zile in casa si are 2 luni. Ea nu face prin casa si imi place da e o problema.stau la bloc la ultimu etaj si pea ea o tin in bucatarie are acces la balcon. si cand vrea sa-si faca nevoiile miauna la usa bucatariei sa o duc afara. am duso afara intr-un loc cu nisip si acolo isi face treburile. azi i-am cumparat o litiera si un nisip cu piatre transparentre si unele albastre si nici cum nu vrea sa faca in litiera. tot afara cere si nu stiu cum so invat. acum am invatat-o sa se joace in litiera da nu stiu daca face. si nu stiu ce sa-i mai fac imi dati un sfat?

1 răspuns:
| MYky_4228 a răspuns:

Pentru a invata un animal trebuie sa fie si putin chinuit. Tine-o pe balcon cateva zile si pune-i si litiera acolo.O sa fac cateva zile si pe jos dar se va invata. Sper ca te-am ajutat:*