| LaylaSofiaa27 a întrebat:

Vreau sa merg la dermatolog dar nu stiu cum sa-i spun mamei. Cum as putea sa-i zic? Va rog fara cometarii de genul,, Mama, vreau sa merg la dermatolog"

Răspuns Apreciat de Editori
| paulvasile48 a răspuns:

E o rusine sa ii spui ca vrei sa afli daca ai pielea sanatoasa?
Nu ai motive sa iti faci griji,mama ta vrea sa iti fie bine si daca ii spui asa,pur si simplu,ca vrei sa mergi sa iti faci un control,nu o sa te judece,chiar daca poate se intampla sa faca vreun comentariu mai neplacut, dar o sa te duca la control daca simti ca ai o problema.

Sau, poti sa iti faci niste semne cu pix sau ceva pe piele, undeva, si sa te duci la ea si sa o intrebi daca stie cumva de la ce ar putea sa fie si asa ii zici tu ca vrei sa te duci sa iti faci un control sa vada ce ai patit

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exact asta trebuie sa ii spui. Si motivul. Doar nu ii vei spune ca vrei sa zbori pe Luna.

| Adry05 a răspuns:

Da cum altfel sa-i spui? Frate, e doctor, e normal sa mergi daca ai nevoie, nu e ca si cum ai intreba-o daca te lasa la disneyland

| DenisIonut01 a răspuns:

Te duci la medicul de familie si zici ca ai o problema dermatologica si ai vrea o trimitere, si spui la mami ca medicul te-a trimis la dermato. nu e nici o rusine,

| CarcotasulVesel a răspuns:

De ce vrei sa mergi la dermatolog, remarca faptul ca nu am pus semn de intrebare, asa ca SIMPLU arata-i mamei motivul respectiv, cel putin o sa ai parerea unui adult daca merita sau nu sa mergi la dermatolog