| anonim_4396 a întrebat:

Cit trebuie sa manince un bebelus de trei saptamini, nascut cu trei saptamini inainte de termen, cu 2, 300, ne referim la lapte praf?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Asta depinde de fiecare copil, in prima luna de viata copilul are(mai ales cel prematur) intre 8 si 10 mese pe zi, la sfarsitul lunii trebuind sa ia in greutate in jur de 500 gr. minim.

| Symona a răspuns:

De multe ori pe zi...
Cam de 12-15 ori...depinde si de cate ori cere bebelusulwinkinghappy

| nestlebaby a răspuns:

Copilul(bebelusul) trebuie hranit de fiecare data cand cere.adica:daca plange incepi sa-l controlezi la pampers, incepi cu jucarii, diferite muzicute si papa. un bebe asa mic are destule mese pe zi, nu mai tin minte exact, dar sunt undeva in jur de 10 mese sau mai mult, ficare cam cu 100 ml lapte formula.eu asa imi amintesc de la a mea fetita, desi atrecut ceva timp.sanatate!
Ps:oricum, nu te speria ca nu papa mult, ca daca i se face foame te anunta el, neintarziat, de asta sa fii sigura!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cit trebuie sa steie treaz?