Întrebare recomandată | KiraKya20 a întrebat:

Există depresia în sarcină? De la ce apare? E normal sau anormal? Fundiță happy

Răspuns Câştigător
| Victor453 a răspuns:

Da desigur, aceasta poate aparea de la schimbarile hormonale, lipsa sprijinului din partea partenerului şi a familiei, îmbolnăvirea bebeluşului, stresul cauzat de aspectul financiar şi orice alt tip de problemă personală.

4 răspunsuri:
| Credinoameni a răspuns:

Da,depresia portpartum este dupa sarcina si apare din cauza schimbarilor hormonale ale organismului. Toate femeile sufera dupa sarcina o depresie postpartum, si 95% trec peste ea restul se sinucid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Nu inteleg de ce ar fi anormal

| Miu_Stefan_1999 a răspuns:

Nu vreau sa par depasita dar femeile nasc de mii de ani

| TheWisest a răspuns:

Da, desigur. Depresia exista in timpul sarcinii datorita schimbarilor hormonale prin care corpul tau trece. Dar trebuie sa ai grija cu asta, deoarece este ereditar si copilul tau ar putea mosteni aceste tendinte depresive si suicidale.

Multa Sanatate