| fictivul a întrebat:

În cazul unui părinte singur, un bebeluș poate fi lăsat singur o jumătate sau cel mult o oră până mergi să faci cumpărăturile necesare în timp ce acesta doarme?

11 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu! Il iei cu tine!

| TrăieşteClipa a răspuns:

In niciun caz.

| Gafar_Merdan_1968 a răspuns:

Daca ai un copil ca mine, si o zi daca stai nu te simte! Daca are somnul subtire orice clinchet orice, "te-ar chema" la el sa vezi ce e! Sfatul meu este sa nu dar mai sunt cazuri tot ca mine in care pur si simplu se joaca cu paturica si depinde de varsta. Daca imi zici varsta si sexul iti spune exact!happy

| Gafar_Merdan_1968 a răspuns:

Https://www.ilbambino.ro/interfoane-bebelusi/ este foarte bun! Un interfon ar fi perfect!

| Fatamuntilor a răspuns:

In nici un caz! Poate interveni orice in orice moment!
Ori il ei cu tine ori rogi pe cineva sa il supravevheze.

| Dintrebare a răspuns:

Normal ca nu are nimic daca lasi copilul in patut nesupravegheat o ora. Nu te lua dupa toti autorii de carti de parenting. Lumea contemporata e nebuna din multe puncte de vedere. Unul dintre ele e treaba asta cu atentia exagerata pentru copil. Noaptea, cand dormi, ce faci? Pe cine pui sa supravegheze copilul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dintrebare):

Nu pui pe nimeni, doar esti langa el sibil auzi daca plange. Uite asa se intampla fel si fel de nenorociri.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Dintrebare):

Ai tu copil sau ai avut de a face cu un copil?
Daca suna cineva la usa in acest timp?
Noaptea oricum stai langa el, iar o mamica deseori doarme,, iepureste,,

| Dintrebare a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ma asteptam sa primesc astfel de raspunsuri. Copii se tot nasc de mii se ani. Si spre surpinderea unora, specia s-a perpetuat, chiar si atunci cand oamenii traiau in pesteri. Exista femei care au grija de 5 copii (ca sa nu zic 10). Crede cineva ca mamele astea nu pleaca o ora de langa bebelusul care doarme? Multe mame iresponsabile sunt in lumea asta, domnule. Altfel, fiecare isi creste copilul cum considera. Asta e parerea mea. Succes tuturor la crescut/ educat/ avut grija de copii.

| devil32angel23 a răspuns:

Il iei cu tine

| helpop a răspuns:

Sunt bebeluși care supraviețuiesc două zile într-o ghenă...