| mODIN a întrebat:

In ce fel crezi ca au gresit parintii tai cand te-au crescut?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Tind sa spun overprotection. Oricum nu exista parinti perfecti, insa prin bunavointa, comunicare si intelegere se pot rezolva multe, chiar daca s-a trecut de perioada copilariei/adolescentei.

| KovacsB a răspuns:

Poate ai tai.

| 1onur a răspuns:

Ori-ce părinte are și el greșelile lui față de copii lui nu trebuie să ne judecăm părinți posibilitățile lor care le au avut pe vremea lor nu era deloc ușoare au trăit o viață grea și într-adevăr cu Adevărat grea comunismul nu a fost o alegere Pentru nimeni pe acele vremuri enorm de grele viața de atunci nu se compară cu luxul de astăzi nu trebuie să ne judecăm părinți și săi prețuim fincă oamenii ăștia au trăit niște vremuri pe care noi mulți dintre noi nu am fi făcut față și Nici nu cred sa fi supraviețuit la regim pe care exista pe vremea acea mâncai la gramaj acum te duci și faci piața cât de cât și ai ce pune pe masă da în acele vremuri nu avea mofturile de astăzi figurile de astăzi nu erau atat de Destrăbălați si rătăciți oamenii aveau frică de Dumnezeu si credeau cu Adevărat in Dumnezeu acum dacă spui ceva de Dumnezeu ești loat peste picior și începe Sâte hulească oamenii pe care erau pe vremea lui Domul Ceaușescu avea loc de muncă si casă de la stat nu aveai timp de Facebook Instagram Snapchat OnlyFans și tot felul de rețele bolanave murdare atuncia ce făceai? puneai mâna la muncă cinstită tată nu aveai timp de barbut pariuri sportive cazinouri droguri alcool băutură daca nu aveai de muncă îți găseau ei cu tona îți dădeau si casa si masa om sa vrei sa fi si aveai parte da acum de de ce avem parte? Sânt oamenii în vârât care le este teamă sa iasă în stradă să-și ia ceva de mâncare căci se găsește imediata un copil cordit să-i fure bani la femeia aia și sa de-a în ia acum trăim vremuri Destrăbălate și drogate nu mai ai voie să le spui sa pună mâna la muncă cinstită căi jignești si maltratezi si că le vrei râul ca ei știe ei mai bine cum sa facă ei bani mai bine ca un om muncitor cinsti daca vrei săle dai minte si săi înveți de bine sa nu ajungă pe drumuri greșite drumuri murdare vor începe Sâte scuipe și să-ți iei și o bătaie dacă te bagi prea mult cu ei in seamă de parcă nici asta nu ar fi de ajuns prim miniștri si Toți care sânt în funcțiile lor și la birouri îi mai calca și ei pe cap îi mai nenorocește și ei încă o dată și uite așa se toți copii ăștia toți adolescenți devin destrăbălați bat jocoriți de tot felul de psihopați sociopați manipulatori care îi nenorocesc pe viață pe toți.