| Helloyellowday a întrebat:

Crezi ca parintii adevarati sunt cei din care te tragi sau cei care te-au crescut cu adevarat? Ai putea ierta parintii care te-au ranit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care au investit in tine si si-au luat din timpul lor sa ti-l dea tie.
Sa iert parinti care ranesc emotional sau fizic, niciodata.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu stă în puterea umană să ierte sau să iubească dușmanii -asa cum cere Dumnezeu.
"Isus S-a uitat ţintă la ei şi le-a zis: „La oameni lucrul acesta este cu neputinţă, dar la Dumnezeu toate lucrurile sunt cu putinţă."" (Matei.19:26)
Isus S-a rugat pentru cei care L-au pus pe cruce și își băteau joc de El. Și eu m-am rugat pentru tata acum 20 de ani când m-a dat afară din casă din pricina credinței mele.
Sunt mulți părinți care au ajuns în mormânt. Copii acestora trebuie să ajungă ca să nu-i mai urască
Chiar dacă ceilalți sunt răi, vrăjmașii păcii și ai oricărei neprihăniri, noi putem alege să nu devenim ca ei.

| SilentRain a răspuns:

Nici măcar nu știu definiția cuvântului "părinții " laughing
Nu, in general nu iert oamenii care m-au rănit

| Felys a răspuns:

Evident ca parinti sunt cei care cresc un copil dar totusi nu trebuiesc pusi la zid complet nici cei care au decis in definitiv sa il aduca pe lume pentru ca ar fi fost si varianta sa il avorteze. Deci pana la urma fiecare a avut contributia lui majora pentru evolutia unui copil.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părinții adevărați sunt evident părinții din care te tragi!
Dar adevărații părinți sunt cei care te cresc / știu să te crească!
Indiferent că ți-au greșit mai mult sau mai puțin trebuie să î-i ierți!
Așa ne învață și Dumnezeu, exact ca în rugăciunea Tatăl nostru!
" Și ne iartă nou greșelile noastre precum și noi iertăm greșitilor noștri! "
Cu atât mai mult părinților!
Fiecare greșește, nu există om pe lumea asta să nu greșească! Depinde de greșeală și de felul omului!
Cei care le e greu s-ă ierte pe cineva, numai prin și cu ajutorul Lui Dumnezeu vor putea ierta!

| NunuNini a răspuns:

Cei care te-au crescut, care te-au educat, care au investit in tine, aceia sunt parinti adevarati.
Daca m-au ranit, indiferent care sunt aia, nu pot ierta.
Daca parintii biologici m-au dat ca sa-mi fie mai bine, sa ajung om, atunci nu consider ca m-au ranit.

Răspuns utilizator avertizat