|

Salutare TPU! Cum ii pot convinge pe ai mei sa ma lase sa imi cumpar o tigara electronica!

9 Raportează Evaluează
9 răspunsuri:
| a răspuns:

Bine fac ai tăi că nu te lasă, în fine, treaba ta dacă vrei să-ţi faci sănătatea praf.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru EA7):

De ce imi fac sanatatea praf? E decat abur, nu sunt 400 de substante cancerigene, si imi iau aroma fara nicotina.

| a răspuns (pentru Catalin235):

Ţigara e tot fum, dar electronca îţi poate aduce multe boli.Pe lângă nicotină, electronca conţine propilen glicol sau glicerină vegetală, utilizată de obicei în cremurilepentru piele. Electronca îţi aduce multe boli cardiovasculare şi creşte ritmul de apariţie a aritmiei - bătăile neregulate ale inimii - şi a afecţiunilor cardiace.Conţine arsenic, un element asemănător metalelor care este extrem de TOXIC, conţine nicotină 18 mg, arome artificiale.În lichid s-au găsit nitrozamine, substanţă care provoacă CANCERUL! În electronca s-au găsit metale grele(plumb, arsenic, crom). Inhalarea acestora procoacă CANCERUL la plămâni, tiroidă sau laringe.Pe e scurt, putem zice că se află cam la acelaţi nivel cu ţigările normale.happy

| explică (pentru EA7):

Sunt arome si fara nicotina.

| a răspuns (pentru Catalin235):

Se pare că nu ai înţeles ce boli vei avea dacă o continui aşa.

| a răspuns:

Nu fuma am fumat eu mult si ma doare in gat acum, iti face mult rau tigarile electronice, mai bine fumezi normale

| explică (pentru OchiCaprui1997):

Ba din contra, sunt mult mai ok cele electronice, deoarece au decat abur, fara alte 400 de substante cancerigene.

| a răspuns:

Te duci cu tupeu la ei, le spui ca iti iei electronica, si daca iti comenteaza le muti dintii in buzunar.

| a răspuns:

Depinde de cati ani ai...