| Catalin235 a întrebat:

Cum ii pot convinge pe ai mei sa ma lase sa imi cumpar o tigara electronica!

14 răspunsuri:
| MaraAlexandra87 a răspuns:

Depinde de cati ani ai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine fac ai tăi că nu te lasă, în fine, treaba ta dacă vrei să-ţi faci sănătatea praf.

| OchiCaprui1997 a răspuns:

Nu fuma am fumat eu mult si ma doare in gat acum, iti face mult rau tigarile electronice, mai bine fumezi normale

| Catalin235 explică (pentru OchiCaprui1997):

Ba din contra, sunt mult mai ok cele electronice, deoarece au decat abur, fara alte 400 de substante cancerigene.

| Catalin235 explică (pentru anonim_4396):

De ce imi fac sanatatea praf? E decat abur, nu sunt 400 de substante cancerigene, si imi iau aroma fara nicotina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catalin235):

Ţigara e tot fum, dar electronca îţi poate aduce multe boli.Pe lângă nicotină, electronca conţine propilen glicol sau glicerină vegetală, utilizată de obicei în cremurilepentru piele. Electronca îţi aduce multe boli cardiovasculare şi creşte ritmul de apariţie a aritmiei - bătăile neregulate ale inimii - şi a afecţiunilor cardiace.Conţine arsenic, un element asemănător metalelor care este extrem de TOXIC, conţine nicotină 18 mg, arome artificiale.În lichid s-au găsit nitrozamine, substanţă care provoacă CANCERUL! În electronca s-au găsit metale grele(plumb, arsenic, crom). Inhalarea acestora procoacă CANCERUL la plămâni, tiroidă sau laringe.Pe e scurt, putem zice că se află cam la acelaţi nivel cu ţigările normale.happy

| yardiemarian a răspuns:

Te duci cu tupeu la ei, le spui ca iti iei electronica, si daca iti comenteaza le muti dintii in buzunar.

| Catalin235 explică (pentru anonim_4396):

Sunt arome si fara nicotina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catalin235):

Se pare că nu ai înţeles ce boli vei avea dacă o continui aşa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catalin235):

Greu cu limba romana, "decat abur" sa crezi tu ca au.

| darrio2007 a răspuns (pentru Catalin235):

S-o crezi tu. Sunt la fel de cancerigene ca cele normale si nu dau nici o placere.

| MaggoT969 a răspuns:

1.
Te duci la magazin și îți iei o țigară electronică
2.
Le spui asta părinților
3.
Dacă sunt de acord bine dacă nu la fel de bine e viața ta nu a lor
4.
Dacă opun rezistență devino ce ei nu vor să fii
(Ex. un boschetar metălhed alcoolic ca mine)
5.
Se vor preda
6.
Vorbesc serios ia atitudine o sa ajungi un gunoi care muncește într-un birou 10 ore pe zi dacă îți e frică de ai tăi trebuie să fie egalitate între copil și părinte

| MaggoT969 a răspuns (pentru anonim_4396):

Singurul mod in care te poate afecta aburul e dacă are 400°+ și face contact cu pielea ta

| RAY a răspuns:

Sunt uni care au fumat o viata, cand le auzi pe astia cum dramatiseaza incredibil, mult mai rau face alcoolul, tigara electronica este mai sanatoasa, asta spun studile