| Cduncfujndf a întrebat:

Sunt singura din ziua de azi care a observat că părinții nu își înțeleg copii?

14 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

Esti singura pe ziua de azi care ai pus intrebarea asta
Se intmapla ceva, cred ca copii sunt mult mai inteligenti ca parintii si mai cred ca nu este o prietenie stransa, discutii degajate ...stii tu

| Cduncfujndf explică (pentru acerr):

Știu ce zici. Eu chiar am o problemă cu mama mea, și chiar încerc să o rezolv. Dar nu știu cum... uneori încep să cred că e ipocrită.

| acerr a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Depinde cat de open mind sunt parintii! eu de ex cu copii mei vb de toate, sex, protectie, si vb pe sleau, si ne iubim mult si ne pupam zi de zi ..Si cu fiica mea dormim lipite si ne tinem de mana

| Cduncfujndf explică (pentru acerr):

Mă bucur că ai o relație bună cu copii tăi. Chestia e că maică.mea are o chestie care mă face să o consider efectiv tâmpită. Ea îmi zice că ea este mama mea, dar că să fim și cele mai bune prietene. Că să vorbesc cu ea, să îi spun orice.
Dar când e să îi spun ceva, ori mă judecă, nu mă înțelege, începem o ceartă, dramatizeză prea mult.

| acerr a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Fii atenta
A fii mama nu insemna ca esti un GENIU. Am fost tinere, am iubit si ne am mariatat ..au venit copii.O mama iubitoare si intelegatoare trebuie sa stie sa asculte cu rabadare, sa te aprobe si sa nu te raneasca.

| PașaHassano a răspuns:

Nu vrei un tatic tinerel?

| Cduncfujndf explică (pentru acerr):

Maică.mea nu știe să facă asta. Mâine chiar vreau să o confrunt în legătură cu chestia asta. Și să văd ce spune. Probabil o să revin cu o altă întrebare după. Chiar sunt curioasă ce v.a spune, deși prezic de pe acum că v.a face cumva să găsească ea o explicație pentru comportamentul ei, și nu o să admită că greșește în legătură cu asta, sau că nu se pricepe la chestia asta cu " mamă și prietenă ".

| Cduncfujndf explică (pentru PașaHassano):

Nu, chiar nu vreau.

| acerr a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Tu o cunsti cel mai bine,tu stii cat poti intinde firul... daca stii ca nu va fi de acord cu tine, ce sens are sa mai stati de vorba? ca deact sa auzi < nu e bine, nu asa, nu imi place, esti proasta, mai bine las o balta. Amica nu ai?

| Cduncfujndf explică (pentru acerr):

Da, am o prietenă. O cunosc de vreo 9 ani, și da vorbesc cu ea despre toate, doar că unele chestii au nevoie și de suport familial, nu numai din partea prietenilor.
Pentru că până la urmă mama e cea care îți spune la cât să vi acasă, ea e cea care te susține financiar...

| acerr a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Mama e suportul casei, pana la urma

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Unde nu există comunicare, nu există nici înțelegere.

| Violleta2022 a răspuns:

Este doar o impresie eronata, specifica adolescentilor, care nu pot accepta ideea ca noi, parintii am fost odata ca ei si stim foarte bine ce se intampla cu ei, ce-i mai bine si mai sanatos pentru ei.

| ania a răspuns:

Dintotdeuna copiii au avut împresia că părinții nu îi înțeleg, eu aveam impresia că mama mea nu mă înțelege ( cel puțin nu așa cum mi=aș fi dorit) copiii mei cred că în multe lucruri nu îi înțeleg, probabil și copiii lor ( dacă mai ține Dumnezeu lumea până atunci) vor fi de părere că sunt neînțeleși de părinți.