| lily123 a întrebat:

TPU,am pus o intrebare legata de bebele meu care vomita dupa ce ii dau lapte(de la magazin), medicul mi-a zis sa ii pun 3 supozitoare pe zi,unul dimineata,unul la pranz si unul seara.
Dupa ce ii pun supozitoarele in fundulet nu ii mai e rau,e vesel,adica rade asa ca un bebelus.
Nu i-am mai dat lapte de la magazin, ci lapte praf.Cand ii pun supozitoarele in fundulet plange ( in momentul "actiunii" sa zic asa), nu stiu de ce ca el de obicei nu e asa sensibil.Plange foarte tare,parca scoate ceva asa pe gat cand ii pun un supozitor in fundulet si mi-e mila de el dar tot trebuie sa ii pun supozitoarele.
Ce sa ii fac sa numai planga asa,(parca scrasneste ceva in gat si scuipa putin lichid alb-galbui, ca un fel de puroi)si incep sa plang cand il vad ca plange asa.
Va rog ajutor! Fundita.

5 răspunsuri:
| viooiv a răspuns:

Mergi si la pital, vezi ce zic dupa ce fac ei niste analize.pererea mea e sa te opresti cu supozitorul...

| ywar a răspuns:

Si tac'su ce face? Ia-l de o aripa dimineata sa va ajute sa ajungeti la o clinica la un pediatru. Daca toti facem tratamente dupa ureche atunci de ca maica ma-si mai exista medici care invata atatia ani?

| express11 a răspuns:

Mai fata, intrebi pe aici parca suntem medici pediatri.du-te la doctor cu el. daca nu faci fata, de ce l-ai mai facut?

| Fatamuntilor a răspuns:

Asa repede ai schimbat? Acum cateva ore spuneai ca ii dai copilului pastile si lapte din magazin, acum supozitoare si lapte praf.Si asta la cateva ore dupa raspunsurile noasre.

La pediatru ai trecut? Pentru ca formula laptelui praf trebuie stabilita de pediatrul copilului.Ca si medicatia
Copilul plange pentru ca nu se simte conforbil,, si adultii simt la fel
Am raspuns serios, dar ceea ce scrii tu, ma face sa cred nu este adevarat.Prea des schimbi ideile.
DA, acest site este pentru ajutor, dar si timpul nostru e limitat
Asadar pe viitor vin-o cand ai cu adevarat probleme.

Cred totusi cand vei avea copii aceste sfaturi iti vor fi de folos.

| William a răspuns:

Vrei sa iti omori copilul sau de ce ii dai lapte praf?