| Anonim128 a întrebat:

Buna seara TPU.Am o problema:
Fratele meu de 3 ani este cam racit si are temperatura mare.Mama mea ii da supozitoare, dar acum ea nu e acasa si a zis ca va trebui sa ii dau eu.Eu am 12 ani si nu prea stiu cum sa ii administrez supozitorul.Si chiar daca as sti imi e foarte mila de el ca daca aude de supozitoare fuge prin toata casa.Mama ca sa ii dea supozitoarele trebuie sa fuga dupa el si sa il prinda, apoi incepe sa urle si sa planga.Eu nu pot sa fac sta ca nu suport cand il aud ca plangesad. Va rog ajutati-ma si dati-mi un sfat.
Imi pare rau ca am scris atat de mult si sper sa aveti rabdare sa cititi.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru orice copil mic aplicarea supozitorului e treaba mai greu de suportat.
Joaca-te putin cu fratele tau inainte.Trebuie sa fie relaxat si tu si fratele tau.Da-i jucaria preferata in brate in momentul cand trebuie sa-i pui supozitorul.
Cu mainele curate scoti supozitorul din hartiuta lui (pai sa-i spui o poveste) si il impingi usor in fundulet. Apoi masezi usor funduletul si gata.
Poti sa-i dai o raplata daca a fosr cuminte(prajitura, fruct )

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Scuze de intrebare la intrebare.
Dar mama ta asa procedeaza mai tot timpul., va lasa singuri in casa?

| Anonim128 explică (pentru VadTot):

Nu,nu ne lasa singuri tot timpul.Mama mea este medic chirurg si a fost chemata de urgenta la spital pentru o operatie

| Pufoseniiee a răspuns:

Du-l la doctor!