| razvana_plesa a întrebat:

Vreau sa fac cu cel mic niste felicitari handmade cu tematica Pastelui. Ce idei aveti? In afara de a colora si decupa si lipi oua pe carton.
De asemenea, voi cum decorati ouale cu cei mici? Folositi vopsea clasica?

2 răspunsuri:
| Yrem3119 a răspuns:

Buna! Si noi ne am decorat casa de Paste. Cauta pe Youtube 5 minute craft easter sau diy craft easter si gasesti o multime de crafturi usoare si interesante!

| Naavin a răspuns:

Buna! Depinde de varsta copilului, ai mei sunt ceva mai marisori. Eu le citesc din Biblie despre momentele importante din ultimele zile ale vietii lui Iisus si despre ce inseamna cu adevarat Invierea Domnului(Pastele), apoi ei coloreaza, decupeaza sau picteaza ceea ce le citesc sub forma unor felicitari sau pe oua vopsite