| Naomi16 a întrebat:

Am fost la spovedit dar la 10 este o petrecere.Este pacat sa ma duc, mai ales ca m-am spovedit? Sa ma duc sau nu?laughing

10 răspunsuri:
| TomaSorinel1974 a răspuns:

Nu pra are legatura atat timp cat nu incerci sa faci chesti urate sa scuipi sau sa injuri si sa saruti sau sa pupi pe cineva timp de 3 zile pentru a nu iti 'spurca"gura

| dragos9234 a răspuns:

Mai bine nu te spovedeai.
Oricum spovedania nu inseamna nimic.

| Kosuchin a răspuns:

LOL, tu de fapt vrei sa te duci la petrecere dar vei avea un sentiment de vinovatie dat fiind ca azi te-ai spovedit, iar ca sa scapi de el si sa te duci linistita ai nevoie "confirmarea" unuia dintre noi. Ajuta mult si daca faceti parte din acelasi cultwinking.

Eu zic sa te duci, de ce sa ratezi petrecerea pentru spovedanie, poate mai importanta e impartasania.
Dar eu nu-s crestin, asa ca baftawinking.

| Maomau a răspuns:

Nu nu este pacat!
Pacat este sa nu te duci!

| DalyDanyOana a răspuns:

Vreau sa stii ceva,spovedenia nu inseamna nimic, ortodoxi cred ca daca te spovedesti siti spui pacatele la popa ti se iarta, dar nu este asa, Singurul ce iti poate ierta pacatele este Isus Hristos, facand asta prin rugaciune singur acasa sau la biserica..Deci nu are nimic.fiindca oricum sa te duci la o petrecere este pacat!:*

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

E foarte mare pacat.
Nu te du.
Lasa distractia la oparte si pune mana pe biblie pacatoaso!

| Jardelin a răspuns:

Nu te du! Sintem in post, iar in post si nu numai, trebuie sa fim retinuti de a participa la petreceri.

Petrecerile (cele la care participa oameni care nu au legatura cu credinta in Dumnezeu) sint locuri in care se bea, se fumeaza, vin femei imbracate sumar si de multe ori se danseaza (si se fac lucruri) la limita decentei.

Mai mult, daca te-ai spovedit inseamna ca miine trebuie sa mergi la biserica sa iei aghiazma sau Sfinta Impartasanie. Nu se cuvine ca inainte de acest eveniment sa participi la o petrecere.

| Inferno a răspuns:

Daca nu-ti pasa ca ai sa arzi pe vecie in flacarile iadului urland de durere, in mirosul de pucioasa alaturi de demonii ce te vor haitui si te vor face sa suferi pentru o eternitate arzandu-ti trupul in cazane de smoala in focul cel albastru care are de 100 de ori mai tare decat cel de pe Pamant, daca nu iti pasa de asta, e ok, poti sa mergi.

| RisenLight a răspuns:

Nu este nimic rau sa mergi la petrecere atata timp cat incerci sa te abtii de la alcol fumat si alte pacate macar pana te impartasesti.Deci poti sa mergi in consecinta... doar indeplinind conditia scrisa mai sus.

| AlexCiobi a răspuns:

Nu te du ca este pacat