| bitsyboom111 a întrebat:

Am observat cat de multi atei sunt pe site-u asta.cine sunt eu sa va cer explicatii de ce nu-L iubiti pe Dumnezeu? eu cred in EL fiindca a dat deja multe dovezi ca exista si mereu m-a ajutat.majoritatea cred ca sunteti niste adolescenti care au avut un necaz nu le'a mers bine si tac-pac nu mai cred in Dumnezeu.toti oamenii avem necazuri, nu e totul roz. voi va cosiderati roboti? niste obiecte? pacat pentru voi...inteleg ce se petrece cu lumea, toti faceti sex pe la 14-15 ani, ca cica asa-i mai 'cul', nu puteti astepta pana la 18, va pune naiba. fumati pe la vreo 12 ani, nu va mai intereseza scoala, viitorul vostru, cu bautura-n bot de la varste fragede, ne ducem pe rapa! am si eu o intrebare:E LA MODA SA FII PROST? nu am nevoie de raspunsuri mistocare, ca si-asa religia-i loata la bashca. sper ca n-am jignit pe nimeni dar imi dau seama ca voi va amuzanti, asta nu pentru mult timp.

28 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ai facut cumva ateii prosti? happy

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

@bitsyboom111
Sa sti ca nu toti ateii( sau alti copii) sunt asa cum ai spus tu.

| chelstone a răspuns:

''E LA MODA SA FII PROST?''
In cazul tau, DA.
Bai, frustratule, fapul ca tu ai avut niste reusite in viata nu inseamna ca te-a ajutat dumnezu, faptul ca te-ai rugat si ai impresia ca te-a ajutat asta nu reprezinta o dovada, astfel de cazuri gasesti si la musulmani sau oricare alta religie, si indienii credeau ca sunt ajutati de divin atunci cand dansau pentru a atrage ploaia. Stii ce credinta nu demonstreaza absolut nimic.

| chelstone a răspuns:

''Atunci toate acelea cu Isus si etc etc etc. de unde vin?''
Dar oare cele despre allah, ra, budha, etc oare de unde vin?

| chelstone a răspuns:

''sau de ex sarbatoarea de craciun care este una dintre cele maii mari sarbatori de pe an.ele de unde vin?''
Ramadanul oare de unde vine?

''ca biblia sau toate astea (religiile, bisericile) au fost inventate de oameni? Hai sa fim seriosi pana la urma cum zicea la televizor noi am fost creati dintr'un BING-BONG rolling on the floor si voi credeti nu? Absurd straight face Frumos am ajuns si noi!''
Sincer mi se pare mult mai absurd ca omul sa fie creat din pamant.

| chelstone a răspuns:

Heyromania, care sunt ateii care sarbatoresc ce spui tu?! Pentru multi, chiar majoritatea crestina foloseste astfel de sarbatori pentru distractie, iar unii atei se simt bine pe langa falsii crestini.

| Ecea a răspuns:

Si care sunt "dovezile" alea?
Exista una, DOAR UNA care sa aiba logica?

Vocabularul tau imi lasa impresia ca esti foarte needucat si cred ca inainte sa iti exprimi punctul de vede fata de niste oameni pe care nu ii cunostit trebuie sa te uiti la tine.
Daca tot esti credincios, iti spun ca ai pacatuit cu acest mesaj.mai exact ai judecat oamenii.
Daca tot iti permiti sa judeci oamenii si sa ii numesti prosti pentru faptele lor, imi permit si eu sa iti comunic ca esti analfabet si dobitoc.
PS.
@Gabriella20, cu Ema m-am acomodat, dar pe tine deja nu te mai suport.Macar alti credinciosi nu sunt asa aroganti ca tine.Te rog nu te mai uita la profilul meu.

| Bogdanux a răspuns:

Te-a lovit pubertatea de-ti versi nervii pe aici, ha?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cred că ai nevoie de-un porno bun. Serios.
De care-ţi plac ca să-ţi recomand unul?

| Minks a răspuns:

Te rog frumos, n-ai nici-un drept sa le atragi atentia ca nu ii mai intereseaza scoala cand tu folosesti cuvinte de genul "loata, bashca, jignit". In al 2-lea rand. Care e certitudinea ca "Dumnezeu" te-a ajutat? Cum sa iubim ceva ce pentru noi nu exista?

| Minks a răspuns:

Ideea e ca esti agramat. Adica nu prea ai trecut pe la scoala, si totusi le atragi altora atentia.

| ShowTim3 a răspuns:

Se numeste distractie, si pentru comunisti din pacate nu a fost.
Alea cu fumatul, bautul da sunt pentru dobitocii care fac exces, si eu am mai incercat una alta (mai mult cu bautul, dar pana acum nu am exagerat, si sper sa nu o fac nici la 18 ani, nici la 40 )winking cu fumatul nu sunt desi am incercat sa vad cum e, dar e o porcarie care imi distruge sanatatea si banii si nici nu ma distrez.
Cu sexul, pai daca asa ne distram mai nou? si nu ca e asa e mai "cul" de exp nucred ca fetele zic ca au facut sex la 15 ani, la baieti poate, la baieti nu vad nimica rau, la fete da e cam nasol "
Nu ne intereseaza scala pentru ca e un **** in vant! nu avem conditii in Romania, eu am invatat doar ca sa ajung la liceu si sa nu ma fac de ras, dar imi pierd ani din viata degeaba, de ce ne-am chinui ca oricum nu am strange nimic in Romania? facultatea e praf si pulbere fina nu iesi decat prost cu diploma, nu te angajeaza nici pl si pierzi ani degeaba. De exp un judecator in Romania are un salariu mediu de 50 mil in america 200-300 mil, se merita sa inveti in tara asta de cacao pentru nimic? boc a spus ca are un salariu de 1200 euro pe luna laughing normal ca e minciuna,dar daca ar fi adevarat nu e o cauza pierduta sa inveti (in Romania )?
Eu sincer daca nu reusesc sa plec in tari mai moderne in care tinerii sunt promovati,nu am sa studiez aici ca spartul si sa imi pierd ani din viata inutil!
hee heeUni nu cred in Dumnezeu (sau nu sunt convinsi ca mine ) deoarece nu sunt dovezi extraordinare, dar nu neg desi nici ca nu cred, dar nici nu sunt tipul care sta sa se roage toata ziua, sa mearga la biserica mereu si alte din astea.Da si eu am avut necaz, si inca am multe (desi nu am nici 18 ani macar ) si cred ca in viata nu te ajuta Dumnezeu prea mult, te ajuti tu singur, si o faci prin a calca pe cineva ca sa ajungi in varf, asta e mentalitatea mea happy daca o sa stai sa ii ajuti pe cei din spate sa ajunga in varf, tu nu o sa ajungi niciodata acolo.
Aia cu e la moda sa fii prost e tare laughing bine nu stiu ce intelegi tu prin a fi prost, din cate inteleg cred ca sunt cei care enumera defectele scrise de tine cu sex,fumat, baut, altele.Pai da si nu, daca nu faci exces sau o faci cu cap nu vad nimic rau, dar daca devi obsedat de unele lucruri da devi prost... si inca sunt multi stai linistit, si nu doar cei care fac lucruri ...rele sunt prosti happy stai linistit.
Sper ca te-am ajutat sa vezi o fata a adolescentilor, sau cum sunt eu. Pentru noi(mine) conteaza prezentul si progresul ( in alta tara si sustin inca odata asta happy ca in Romania poti sa traiesti bine doar cu o doza de noroc imbinata cu inteligenta si... suport financiar ).

| ShowTim3 a răspuns:

Generatiile din ziua de astazi se maturizeaza mai repede decat cele de acum 20 de ani, oricum numai aruncati cu pietre in "generatia de idioti " de acum ca daca voi in trecut erati mai destepti tara asta nu era de ****hee hee vorbesc in general nu trebuie sa se supere cei mai mari, dar asa e!

Răspuns utilizator avertizat
| ЩΛIƬIПGFӨЯƬΉΣΣПD a răspuns:

Da` care`i problema ta?!batting eyelashes

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Afirmand asta, nu stiu cine-i mai prost. In fond, si tie ti-a venit prima menstruatie cu cel putin doi ani inaintea maica-tii, pur si simplu, rasa umana se dezvolta si nu mai necesita un ajutor, chipurile divin.

| nosferatu15 a răspuns:

Da, te inteleg. Asta e lumea in care traim. Am avut zeci de probleme pana acum, dar au fost deciziile Domnului si nu m-am plans. Cine suntem noi sa cerem explicatii lui Dumnezeu? El ne-a creat, nu noi pe El. El are intotdeauna un motiv foarte bine intemeiat! Nu cred ca e bine ce faci, pentru ca noi nu suntem in masura sa-i judecam pe ceilalati; nu trebuie sa fim rautaciosi pentru ca nu asta doreste El. Fiecare e liber sa-si aleaga ce cale doreste dar la sfarsit poate va regreta alegerea facuta. Ma bucur ca te-am putut ajuta si sa nu-ti mai faci probleme de altii... are cine sa se ocupe de ei.winking

| papusikatha a răspuns:

Noi nu putem sa le bagam pe gat, Dumnezeu nu obliga pe nimeni sa creada, el ne-a lasat cale libera sa alegem ceea ce vrem sa facem si pe ce drum sa mergem.Mai bine sa ne preocupam de sufletul nostru si sa ii lasam pe altii care isi vor da seama mai tarziu cat gresesc, abia atunci cand se vor lovi cu capul de perete si vor vedea ca doare.

| heyromania a răspuns:

Ateilor... Voi de ce sarbatoriti Craciunul? Dar Pastele? Dar Inaltarea? Dar Sfanta Marie? Dar Sf. Parascheva? De ce beti si va veseliti de aceste sarbatori si de altele pentru ca eu stiu ca pentru voi nu s-a nascut nimeni, nu a inviat nimeni, nu s-a inaltat nimeni, nu a adormit nici o maica, sf. parascheva a fost crestina si a murit pentru credinta. Spuneti-mi de ce beti si va veseliti?

| MariaO a răspuns:

Buna! Tu insati afirmi ca esti o persoana religioasa, dupa care spui ca adolescentii nu mai pot astepta varsta de 18 ani pentru a face sex. Ei bine, aceasta varsta este stabilita din motive psihologice si nu religioase. Iti amintesc ca biserica nu este de acord cu relatiile sexuale in afara casatoriei, ori cati se casatoresc la varsta de 18 ani ( aca tu ai asteptat pana atunci sa stii ca tot nu e in regula)? In alta ordine de idei, in religia mea, si anume cea ortodoxa se considera ca Dumnezeu il lasa pe om sa isi aleaga singur drumul, dupa care il judeca, nu ca in alte religii in care omul are viata prestabilita de creator si apoi este judecat ( cu alte cuvinte creatorul judeca ce le-a predestinat chiar el). De aici tragi concluzia ca fiecare decide pentru el. Cat despre scoala, asa a fost mereu: cei care vor sa realizeze ceva si cei care se culca pe o ureche. In incheiere, nu o lua personal, dar nu as spune ca tu ai fi frecventat orele de limba si literatura romana si cu atat mai putin pe cele de religie. O zi superba! happy

| Valenttina a răspuns:

Cei care zic ca nu exista dumnezeu...Atunci toate acelea cu Isus si etc etc etc. de unde vin? sau de ex sarbatoarea de craciun care este una dintre cele maii mari sarbatori de pe an.ele de unde vin? Credeti ca s'au hotarat oamenii ca sa nu se plictiseasca sa faca o asemenea zi? Si clar cum ai zis si tu, nu au fost ajutati odata si gata incredere in Dumnezeu! din contra, sunt ft multe dovezi ca Dumnezeu exista! Atuci religiile de ce sunt inventate si biserici etc.sa'si ocupe lumea timpul cu ele? Ateii acum sunt sincer de neinteles. Acuma... exista si bine si rau! pana la urma voi ce vredeti? ca biblia sau toate astea (religiile, bisericile) au fost inventate de oameni? Hai sa fim seriosi pana la urma cum zicea la televizor noi am fost creati dintr'un BING-BONG rolling on the floor si voi credeti nu? Absurd straight face Frumos am ajuns si noi!

| bitsyboom111 explică:

@xXblAcKaNgeLXx,am zis ca nu am nimic nu nimeni.e treaba voastra in cine sau ce credeti.e foare rau ce se petrece cu lumea, nu e bine! mai ales cu copii, fac totul pentru a fi si ei...de gasca! asta e prostie!

| bitsyboom111 explică:

@Minks,vrei sa folosesc termeni stiintifici sau ce? ma exprim cum vreau eu! mai gresesc sunt om!@ShowTim3, ai foarte mare dreptate! nu judec, dar mi-as dori sa traim mai bine! fiecare e liber sa faca ce vrea! imi mai cer inca o data scuze celor pe care i-am suparat.recunosc,nici eu nu's bisericoasa! dar hai ca unii exagrati...

| ske a răspuns:

Ai dreptate cu faptul ca toti se apuca de fumat/baut foarte repede mai nou. dar sa-ti raspund si la intrebarea cu ateii.Multi oameni (nu doar de pe TPU) nu mai cred in dumnezeu(sincer nici eu nu-s sigur),deoarece nimeni nu mai crede in "miracole", adica poate ca ele exista, dar oamenii sunt nepasatori.Si de ce sa astepti pana la 18 ani sa te ****? nu pentru ca e mai cool sa faci mai repede, dar toata lumea e foarte curioasa sa vada cum ehappy, oricum nu mai suntem pe vremea lui bunica.care facea sex numai in noaptea nuntii, vremurile s-au schimbat!tongue

| Muffin129 a răspuns:

Da, din pacate, iti sp ca ai foarte multa dreptate... dar nha ce sa-i faci cand exista bine trebuie sa existe si rau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce oare arunci crinii pe cine nu trebuie irosindu-ti clipe din viata explicand unor pietre ca florile au nevoie de iubire?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bitsy? ai observat cati se tin ca scaiul de noi? am venit la religie hop si ei.trebuie sa ne fie mila de ei.sant saraci cu duhul ca sa nu spun in alt fel, si numai asa pot iesi in evidenta? altminteri ce ar cauta intr-o discutie despre Dumnezeu in care ei nu cred.vor si ei sa ajunga in rai dar sa-i taram noi.fiindca nici in iad nu s-ar duce.nu ca ar crede ei in asa ceva, dar poti sa stii? e mai bine sa aiba o asigurare.nui asa? daca se tin ca scaiul, poate poate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti raportez postarea pentru jignire! Deci, esti raportat!