| Charmant a întrebat:

Are cineva idee unde pot gasi practica evocarii magice scrisa de franz bardon?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Poti sa bolborosesti mult si bine, dar daca ajungi sa vezi spirite trebuie sa mergi la psihiatru. Asta se trateaza cu antipsihotice.

| Bogdan_Ctin_1985 a răspuns:

Taci dracu tu ...habar nu ai cat am fost mintiti cat sau chinuit unele societati secrete sa tina unele secrete, poate pe ici colo puse si transcrise in simboluri pentru a intelege o parte din oameni, exact ca bomba nucleara nu poti sa o lasi oricari om, pune o la talibani, astia cu crestinismul cu crezarea voastra si papa rade el umbland asa sarac in aur si vaticanul imitind vchiul ierusalim si issus si ierusalimul erau in nici un caz bogate ca vaticanul, papa si oamenii lui ba din contra se spune ca vaticanul pe langa biblioteca furata din alte ca asa a fost facuta, altele dandu le foc gen constantin cel mare in egipt alexandria peste 3 mil de papirusuri despre, alchimie, matematica, astrologie,, boli, vindecari si alte importante ne a dus cu 50 000 in urma tot ce civiliztiile vechi au incercat sa lase n urma gen puma kunku machiu pichiu bolivia peru uita te si tu si vei vedea, piramidele, nici la cati oameni trebuiau pentru piramide nici 1 depozit de apa nu era pentru a aduna apa de ploaie si ni se spune ca a fost facut de egipteni carati pe butuci si in desert copaci si astea sunt argumente, dan un om ezoteric ca mine nu trebuie sa ma crezi asa va spune orice om ca mine, cauta adevarul inima va simti cand esti mintit sau cand simte adevarul te va strapunge o sulita in inima de bucurie cauta si vei vedea, incepe si pune intrebari da. unele prostesti ca de la marte care era iadul ca era rosie inainte sa fie portocalie pe vremea imp roman si la cate si mai cate prostii vad ca o parte d estiinta a facut minuni, arheologia pai normal cu cartile de 50 de ani nu ai sa gasesti descoperirile departamentului 0 secret al romanie in muntii bucegi, carnac in franta, puma kunku, maciu piciu etc etc nici un simbol gasit in lanul de porum impecabil cu acelasi semn gaist f vechi ntr o zona secreta aceasilasi semn gasit de cineva o piatra la roswelt toate facute tot tipul de controale cu instrmente de ultima ora de abia incepem sa gandim sa ne punem intrebari e chiar asa de greu sa ti zici daca biblia nu e in totalitate adevarata dc a fost scoasa unele pergamente scoase de la marea moarta de ce prg care ia urma unde un pergament car e in biblie a fost sters corectat se vede clar ca cineva a pus efort sa ramana biblia asa cum e intreaba mi de preoti dati afara din parohie pentru neimplinirea normelor de vindere a bibliilor, icoanelor, lumanarilor pentru ca am inceput sa gandim altfel si periculosii astia cu coranul lor allah e o carte aranjata asa bine incat poate fi "tradusa" si manipulati si intoaarsse vorbele de parca crestinist vb a scris o ori satana ori dzeu nu ti dai seama depinde cine o ti o explica e f manipulabila, ..cuvinte cu multe interpretari dar nu lipsesc 72 virgine dupa ce apesi butonul omorand oameni nevinovati...