| anonim_4396 a întrebat:

Ateul: Eu nu cred in nici un Dumnezeu.
Credinciosul: Nu crezi in Isus?
Ateul: Da, si in nici un alt Dumnezeu.
Credinciosul: Cum adica? Nu crezi ca exista un Dumnezeu care a creat Universul?
Ateul: Exact.
Credinciosul: Si cum iti explici originea universului, a vietii, scopul vietii, frumusetea naturii si tot ce e in jurul tau?
Ateul: Explicatia ta este Dumnezeu?
Credinciosul: Da.
Ateul: Si daca as crede te-ar multumi cu ceva?
Credinciosul: Da.
Ateul: Am sa-ti demonstrez ca nu te-ar multumi deloc.
Credinciosul: Stii tu ce as gandi eu?
Ateul: Da. Sa zicem ca de maine eu cred in Dumnezeu. Iti poti imagina asta?
Credinciosul: Da.
Ateul: Iar Dumnezeul in care voi crede eu de maine te va arunca in Iad pentru eternitate pentru ca ai crezut in Biblie.
Credinciosul: Asta de unde ai mai scos-o?
Ateul: De ce iti pasa? Ai spus ca ai fi multumit daca as crede intr-un creator al Universului.

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

Și eu am o părere bună despre tine atâta timp cât nu încerci să faci demonstrații fără noimă credincioșilor. Nu de alta, dar te lupți cu morile de vânt. Da, sunt idioți, dar prea mult pseudo-schepsis pentru lucruri inutile.

31 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Archdaemon):

Adica cine vrea sa fi mai destept ca el? omul vrea sasi stie slabiciunile sa te prosteasca cum poate sa te conduca